„Biegacze dla Ukrainy” zebrali ponad 13 tysięcy złotych

​Już tylko tydzień pozostał do zakończenia charytatywnej rywalizacji pod hasłem „Biegacze dla Ukrainy”. Do tej pory udało się zebrać prawie 13 tysięcy złotych. Całkowity przychód z opłat startowych zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy. Pokonać 5 kilometrów i dołączyć do zbiórki można tylko do końca marca.

Hojni biegacze

Na skutek wojny w Ukrainie i bestialskiej napaści Rosji, do Polski trafiło już ponad 2 miliony uchodźców. W ten sposób nasz kraj stał się jednym z liderów światowego rankingu państw przyjmujących uchodźców. Zdecydowana większość osób, które przyjechały do Polski, to kobiety z dziećmi oraz osoby w podeszłym wieku. Zmuszeni do wyjazdu ze swojej ojczyzny, zdołali zabrać tylko niewielką ilość rzeczy, często spakowanych w jedną walizkę. Potrzeby uchodźców są więc ogromne i z tego powodu agencja marketingu sportowego Sport Evolution, zachęca do udziału w charytatywnym biegu na 5 km.

​- W błyskawicznym tempie udało nam się zorganizować to charytatywne wydarzenie – powiedział Michał Drelich, prezes Sport Evolution. – Od startu biegu, czyli od 2 marca, w portalu SlotMarket.pl, zarejestrowało się ponad 340 osób. Do przebiegnięcia jest dystans 5 kilometrów. Dzięki hojności biegaczy udało się do tej pory zebrać ponad 13 tysięcy złotych. Do końca wyzwania pozostał tydzień i mamy nadzieję, że jeszcze więcej osób zdecyduje się wziąć udział. Całkowity przychód z rywalizacji „Biegacze dla Ukrainy” przekażemy Polskiej Akcji Humanitarnej na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy – zaznaczył.

Wirtualny bieg, realne wsparcie

„Biegacze dla Ukrainy” to rywalizacja wirtualna, która potrwa do 31 marca do północy. Uczestnicy wyzwania samodzielnie wybierają trasę biegu – może to być dowolne miejsce na świecie. Ważne by dystans, minimum 5 kilometrów, pokonać do końca miesiąca. Zarejestrowani zawodnicy otrzymają dostęp do aplikacji JustMove, która zarejestruje ich aktywność i prześle rezultat biegu do organizatorów.

– Aplikacja JustMove jest bezpłatna i bardzo prosta w obsłudze, wręcz intuicyjna – podkreślił Maciej Pawłowski, New Business Development Manager Sport Evolution. – Po zainstalowaniu JustMove na urządzeniu mobilnym i dołączeniu w aplikacji do biegu „Runners for Ukraine”, możesz sparować swoje urządzenie rejestrujące aktywności z JustMove. Aplikacja współpracuje z popularnymi urządzeniami, takich firm jak: Garmin, Polar, Suunto, FitBit czy Apple. Można też rejestrować aktywność bezpośrednio aplikacją JustMove –podkreślił.

Opłata startowa to 20 zł, ale w procesie rejestracji, każdy uczestnik może przekazać dodatkową, dowolną kwotę pieniędzy na rzecz pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy. Rejestracja do biegu „Runners for Ukraine” prowadzona jest w portalu SlotMarket.pl.

Źródło: Sport Evolution