Bieganie wraca do Radziejowic. Dwa dystanse do wyboru

Tegoroczna edycja cyklu „Biegi uliczne – ŻTC BIKE RACE” powiększyła się o kolejną lokalizację. Sezon na bieganie otworzy impreza „Radziejowice W BIEGU”, która odbędzie się w dniu 23 kwietnia. Rywalizacja toczona będzie na dwóch dystansach: 5 i 10 km.

„Radziejowice W BIEGU” debiutują na mazowieckiej mapie biegowej.  Zawody odbędą się w dniu 23 kwietnia (sobota). Rywalizacja w biegu głównym toczona będzie na dystansie 10 km, natomiast trasa biegu towarzyszącego będzie o połowę krótsza (5 km). Start i meta dla obu dystansów zlokalizowana jest przy ul. Przemysłowej (róg z ul. Sienkiewicza).

Zawodnicy pobiegną ulicą Przemysłową, a następnie Kretą i Mszczonowską, gdzie nastąpi nawrót i powrót na miejsce startu. Uczestnicy dłuższego dystansu pokonają tę samą trasę dwukrotnie. Początek rywalizacji zaplanowano na godz. 12:00, natomiast wszystkie dekoracje odbędą się o godz. 13:30.

Zapisujesz się wcześniej, płacisz mniej

Opłata startowa wynosi 60 zł dla wszystkich uczestników, którzy zarejestrują się do dnia 27 marca 2022 i do tego terminu wpłacą wpisowe. Później kwota wzrasta do 70 zł (do 17 kwietnia), a w dalszym terminie do 90 zł. W ramach opłaty startowej na mecie wręczany będzie medal za ukończenie biegu. Biuro zawodów zlokalizowane jest na terenie Gminnego Centrum Kultury POWOZOWNIA  (ul. Sienkiewicza). Dla pierwszych trzech zawodników i zawodniczek OPEN w biegu głównym oraz towarzyszącym oraz zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych przewidziano nagrody.

Cieszymy się, że po kilku latach przerwy rywalizacja biegowa wraca do Radziejowic. „Biegi uliczne – ŻTC BIKE RACE” mają już swoją renomę, a z roku na rok na starcie pojawiają się coraz lepsi zawodnicy. Liczymy, że walka o premierowe zwycięstwo w Radziejowicach będzie zacięta i dostarczy kibicom wielu wrażeń – mówi Wojciech Pawelec, dyrektor sportowy cyklu „Biegu uliczne – ŻTC BIKE RACE”.

Biegi dla dzieci bez wpisowego

Zmagania dorosłych poprzedzą biegi dla najmłodszych. W zależności od wieku (4-15) dzieci i młodzież rywalizować będzie na dystansach od 600 do 1600 metrów (start o godz. 11:00). Udział w zawodach jest bezpłatny, a zapisy do biegów prowadzone będą wyłącznie w biurze zawodów, które będzie czynne w sobotę od godz. 9:00. W każdej kategorii prowadzona będzie klasyfikacja medalowa z podziałem na chłopców i dziewczyny. Wszystkie biegi dziecięce odbywać się będą bez pomiaru czasu.

Oficjalnym partnerem imprezy „Radziejowice W BIEGU” jest Gmina Radziejowice oraz Gminne Centrum Kultury „POWOZOWNIA”.

Pozostałe edycje biegów z cyklu „Bieg uliczne – ŻTC BIKE RACE” odbędą się w: Żychlinie (12 czerwca) i Żyrardowie (28 sierpnia).

Bardziej szczegółowe informacje o biegu dostępne są pod adresem: https://www.ztc.pl/etapy/radziejowice-w-biegu,5,101.html .

Regulamin biegu znajduje się pod adresem: https://www.ztc.pl/wyscigi/regulamin,5,66.html.

Źródło: ŻTC