Na 10. Bieg Firmowy zapisało się już blisko 8 tysięcy osób. Wciąż są wolne miejsca

Wciąż trwają zapisy na Bieg Firmowy, który w tym roku obchodzi swoje 10-lecie. Z okazji jubileuszu organizatorzy ogłosili  nazwiska 10 małych bohaterów Fundacji Everest, na których leczenie i rehabilitację zostanie przeznaczony dochód z tegorocznej sztafety charytatywny. Na liście startowej biegu zaplanowanego na 28 maja znajduje się już prawie 8 tysięcy zawodników. 

Run na bieg

Ponad 66 tysięcy uczestników i uczestniczek, 2 200 zaangażowanych firm i blisko 1,5 mln zł przekazanych środków finansowych na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji Everest. Tak w liczbach, można określić dotychczasowe sukcesy charytatywnej sztafety biegowej, której tegoroczna odsłona odbędzie się 28 maja. Do wyboru są dwa formy udziału: stacjonarna we Wrocławiu i online – poprzez aplikację Activy.

Impreza w stolicy Dolnego Śląska cieszy się dużym zainteresowaniem firm. Przyczynia się do tego również zniesienie dotychczasowych pandemicznych obostrzeń dla imprez masowych. Na liście startowej znajduje się już prawie 8 tysięcy uczestników. Organizatorzy przewidują, że w tegorocznej edycji wydarzenia weźmie udział ponad 12 tysięcy pracowników, reprezentujących blisko 600 firm z całej Polski.

Cel: 5km 

Niezmiennym celem Biegu Firmowego jest bieg 5-osobowych drużyn firmowych. Każdy zawodnik ma do pokonania dystans 5 kilometrów. Firmy do udziału mogą zgłaszać dowolną ilość zespołów na stronie biegfirmowy.pl. Warto się jednak pospieszyć, ponieważ od 9 kwietnia, ceny pakietów ulegną zmianie.

Wiążące pozostają również terminy sprzedaży poszczególnych pakietów. Pakiet Premium, który jest najczęściej wybieranym przez firmy – będzie dostępny tylko do 14 kwietnia. Pakiet Standard do 21 kwietnia, natomiast pakiet Basic (tylko dla biegu online) będzie można kupować najdłużej – do 12 maja.

Biorąc udział w Biegu Firmowym, uczestniczki i uczestnicy mogli korzystać również z treningów mentalnych, które zostały specjalnie dla nich przygotowane w aplikacji Mindy. Kwiecień to miesiąc treningów fizycznych w aplikacji Activy.

Źródło: Bieg Firmowy