„Wybiegaj w Przyszłość”. Warsztat na temat żywienia młodego sportowca

W poniedziałek, 28 marca o godzinie 19:00 odbędzie się trzeci z ośmiu otwartych, bezpłatnych warsztatów edukacyjnych organizowanych przez Fundację Zdrowy Ruch, w ramach Programu „Wybiegaj w Przyszłość”. Inicjatywa ma pomóc młodym lekkoatletom, ich trenerom i rodzicom mądrze planować, budować i zarządzać karierą sportową. Tematyką poniedziałkowego spotkania będzie optymalna dieta sportowców rozpoczynających swoją biegową karierę.

Trzeci warsztat poprowadzi Justyna Mizera – szkoleniowiec i dietetyk kadr narodowych różnych dyscyplin sportowych. Jako ekspertka udzieli zawodnikom i rodzicom wskazówek, jak poprawić sportowe wyniki poprzez odżywianie. Będzie mowa m.in. o tym, dlaczego istotna jest regularność posiłków i jaki jest wpływ żelaza w diecie na wydolność tlenową.

Nie zabraknie wskazówek, jaki napój izotoniczny wybrać – domowy czy ze sklepu, a także jaką wybrać dietę, żeby zmniejszyć ból mięśniowy po intensywnych treningach. Wreszcie prowadząca warsztat po lupę weźmie kwestie odporności biegacza i omówi wpływ na procesy immunologiczne mikrobiotyków, probiotyków i prebiotyków.

Jak wziąć udział w warsztacie?

Wystarczy w poniedziałek 28 marca 2022 roku o godzinie 19:00 na YouTube Fundacji Zdrowy Ruch lub fanpage „Wybiegaj w Przyszłość” i włączyć transmisję. W trakcie rozmowy będzie można na bieżąco zadawać pytania. Udział w warsztacie jest darmowy.

Warsztaty „Wybiegaj w Przyszłość” to projekt dedykowany całej społeczności lekkoatletycznej, a w szczególności młodym sportowcom, ich rodzicom i trenerom. Są to otwarte spotkania online, transmitowane w Internecie, podczas których poruszane są zagadnienia dotyczące różnych aspektów kariery sportowej. Celem jest podnoszenie świadomości w obszarach m.in. metod ucznia się, dietetyki, regeneracji, psychologii, planowania kariery, rozwoju kariery dwutorowej, budowania marki osobistej sportowca, itd.

„Wybiegaj w Przyszłość” to program oferujący stypendia dla młodych biegaczy w kategoriach U16 i U18 oraz warsztaty edukacyjne dla całej lekkoatletycznej społeczności. Program organizowany jest przez Fundację Zdrowy Ruch – twórcę imprezy 1 MILA oraz projektu Liga Biegowa.

Partnerami Programu „Wybiegaj w Przyszłość” są: Bank Pekao S.A., Salomon, Kanał Sportowy i Sportfolio.

Źródło: Fundacja Zdrowy Ruch