Wyjątkowy medal 14. PKO Poznań Półmaratonu. Uczci 100-lecie Kolejorza

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zaprezentowały medal, który zawiśnie na szyjach uczestników 14. PKO Poznań Półmaratonu. W tym roku dedykowany jest on 100-leciu klubu KKS Lech Poznań.

Hej Kolejorz!

14. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się 3 kwietnia. Na liście startowej obecnie jest ponad 5 tysięcy uczestników, którzy już szykują się do startu w biegu. Na mecie, która tradycyjnie znajdzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich czekać będzie na nich wyjątkowy krążek upamiętniający 100-lecie Lecha Poznań.

– Od wielu lat współpracujemy z PKO Poznań Półmaratonem, wspieramy biegaczy, podziwiamy ich i dopingujemy im w naszej Strefie Kibica. Tym bardziej cieszy, że udało się w tym roku zaznaczyć naszą obecność pięknym medalem, nawiązującym do okrągłej rocznicy klubu – mówi Karol Klimczak, Prezes Zarządu Lecha Poznań.

Szarfę medalu z jednej strony ozdabia specjalny, rocznicowy herb klubu, a z drugiej liczba 14 symbolizująca czternastą edycję PKO Poznań Półmaratonu. Umieszczone na rewersie krążka daty 1922-2022 nawiązują z kolei do stulecia, w którym klub zgromadził na swoim koncie siedem tytułów mistrza kraju oraz pięć razy wygrywał piłkarski Puchar Polski. Bardzo możliwe, że ten dorobek powiększy się w 2022 roku, bowiem w obecnych rozgrywkach poznaniacy spisują się znakomicie. Lech Poznań jest obecnie liderem PKO Ekstraklasy i awansował do półfinału PP.

To nie koniec nawiązań do popularnego Kolejorza. Na medalu wygrawerowana jest także lokomotywa, którą dobrze znają wszyscy kibice udający się na Stadion Miejski w Poznaniu. Na awersie natomiast zobaczymy charakterystyczne fale, które przywodzą na myśl skrzydła widoczne w herbie poznańskiej drużyny. Na boku medalu znajduje się napis „Nigdy się nie poddawaj.”

– To hasło doskonale znamy z Bułgarskiej i na pewno jest ono bliskie półmaratończykom. Mamy nadzieję, że tak jak piłkarzy, 3 kwietnia podniesie na duchu także naszych zawodników i doda im sił w pokonywaniu kolejnych kilometrów – dodaje Łukasz Miadziołko, dyrektor biegu.

Na medalu nie zabrakło również ważnego dla każdego biegacza miejsca, na którym można wygrawerować swoje imię i czas uzyskany na dystansie 21,0975 kilometrów.

Kolorowa koszulka

Wcześniej organizatorzy 14. PKO Poznań Półmaratonu przedstawili również projekt oficjalnej koszulki technicznej, która trafi do pakietów startowych. Zdecydowanie dominują na niej energetyczne kolory.

– Patrząc na nie, mamy ochotę powiedzieć: Jest kolor! Jest moc! Jest impreza! I w takim właśnie klimacie mamy nadzieję, że staniecie na starcie półmaratonu –  napisali organizatorzy w mediach społecznościowych.

Z początkiem marca weszło w życie rządowe rozporządzenie, które znosi znaczną część obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Zlikwidowane zostały m.in. limity osób, jakie musiały być zachowane w sklepach, restauracjach, środkach transportu czy podczas spotkań i imprez. Oznacza to, że wiosenne biegi będą mogły startować bez podziału na fale.

Dzięki temu wszyscy uczestnicy 14. PKO Poznań Półmaratonu wyruszą 3 kwietnia z ulicy Grunwaldzkiej o tej samej godzinie, czyli 10:00. W biegu  będzie mogło wziąć udział 8 tysięcy uczestników, bez konieczności okazywania certyfikatów covidowych oraz testów na obecność koronawirusa. Zapisy na półmaraton prowadzone są na stronie internetowej halfmarathon.poznan.pl.

Sponsorem tytularnym półmaratonu jest PKO Bank Polski, a impreza odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

Źródło: Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji

fot. w nagłówku Jakub Kaczmarczyk