Znamy skład reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie

Polski Związek Lekkiej Atletyki podał pełny skład reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Świata, które odbędą się od 18 do 20 marca w Belgradzie. O medale walczyć będzie kadra złożona z 25 lekkoatletów.

Do stolicy Serbii poleci 11 zawodniczek i 14 zawodników. Spośród nich aż 22 lekkoatletów to przedstawiciele konkurencji biegowych. Pełny skład reprezentacji dostępny jest na tej stronie.

W składzie reprezentacji nie zabrakło liderki światowych tabel – sprinterki Ewy Swobody (6.99 na 60 metrów) a także świetnie dysponowanych 400-metrówek Anny Kiełbasińskiej i Justyny Święty-Ersetic. Ta pierwsza na początku lutego w czeskiej Ostrawie z wynikiem 51,10 ustanowiła nowy halowy rekord Polski na 400 metrów, który w minioną niedzielę poprawiła Święty-Ersetic podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu (51,04).

W kadrze jest również Konrad Bukowiecki, który plasuje się na pierwszym miejscu wśród europejskich kulomiotów.

Wracają mistrzostwa

Halowe mistrzostwa świata odbędą się po raz osiemnasty w historii. Pierwszy raz o medale lekkoatleci rywalizowali w 1985 roku w Paryżu. W 2014 roku mistrzostwa zawitały do Polski, a ich gospodarzem był Sopot.

Impreza wraca do kalendarza po czterech latach przerwy. W 2020 roku mistrzostwa miały odbyć się w chińskim Nanjing, ale zostały odwołane z powodu pandemii COVID-19. W 2018 roku w Birmingham Polska zdobyła pięć medali, a ukoronowaniem startu reprezentacji był rekord świata sztafety 4 x 400 metrów.

Belgrad polskim lekkoatletom przyniósł już szczęście pięć lat temu. Podczas rozegranych w stolicy Serbii halowych mistrzostw Europy, reprezentacja Polski wygrała klasyfikację medalową. Biało-czerwoni wywalczyli wówczas dwanaście medali, w tym siedem złotych.

Źródło: pzla.pl