ASICS znów uruchamia wirtualne Centrum Biegowe z ekspertami

Japońska marka w ubiegłym roku zainaugurowała cykl wirtualnych, bezpłatnych spotkań z ekspertami pod nazwą Centrum Biegowe ASICS. Od dzisiaj można zapisywać się na bezpłatne, indywidualne konsultacje z trenerem biegowym, psychologiem sportowym, specjalistą produktowym, fizjoterapeutą, dietetykiem oraz podologiem. 

Centrum Biegowe ASICS wpisuje się w filozofię założycielską marki – Sound Mind Sound Body, czyli „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Holistyczne podejście do sportu uwzględnia kluczowe obszary z perspektywy biegaczy związane m.in. z psychologią, dietą, regeneracją, treningami, a także właściwym doborem obuwia pod kątem indywidualnych potrzeb i preferencji.

Ostatnia droga przed maratonem

Spotkania z ekspertami będą odbywać się poprzez wirtualną platformę dostępną pod adresem centrumbiegoweasics.pl. Konsultacje zaplanowane są na 6, 13 i 20 kwietnia. ASICS liczy, że skorzystają z nich biegacze przygotowujący się do startu w 19. Cracovia Maratonie, który wystartuje już 24 kwietnia.

– Ubiegłoroczna, inauguracyjna odsłona Centrum Biegowego ASICS była dla nas zupełnie nowym doświadczeniem na polskim rynku, ale przy okazji okazała się dużym sukcesem. Biegacze są głodni merytorycznej wiedzy, która realnie wspiera ich rozwój. Jako marka zakorzeniona w sporcie, jesteśmy blisko osób aktywnych, kierując do nich propozycję w newralgicznym momencie przygotowań do 19. Cracovia Maraton. Wierzymy, że wiedza naszych ekspertów przełoży się na jeszcze większą radość z biegania – powiedział Maciej Razik z ASICS Polska.

Eksperci czekają

Konsultacje będą prowadzone przez siedmioro ekspertów. O treningu biegowym będzie można porozmawiać z Kacprem Piechem, o diecie z Moniką Czyż-Cupryś, a o właściwej pielęgnacji stóp z Sylwią Pospieszną. W Centrum Biegowym ASICS dyżurować będzie również fizjoterapeutka Magdalena Nowosielska i psycholożka sportowa Monika Świątek. Porad dotyczących produktów udzielać będą Kacper Kościelniak i Bartłomiej Kusiak.

– Nasi eksperci są gwarancją najnowszej wiedzy i doświadczenia. Sami są aktywni fizycznie, dlatego doskonale rozumieją potrzeby biegaczy. Centrum Biegowe ASICS ma charakter cykliczny. Wypełniamy swoistą niszę na polskim rynku, ponieważ trudno znaleźć inny, podobny projekt. Stwarzamy przestrzeń do rozwoju i jeszcze lepszego poznania własnego organizmu. Aktywność fizyczna to również benefity dla umysłu – większy spokój, mniejsza podatność na stres czy wyższy poziom energii – dodał Daniel Bogacki z ASICS Polska.

Źródło: ASICS