Czy warto korzystać z usług trenera personalnego?

O licznych zaletach aktywności fizycznej słyszał chyba każdy. Sama świadomość jednak nie wystarczy. Pomimo że sporo Polaków jeździ na rowerze lub biega to jednak zdecydowana większość stroni od jakiegokolwiek ruchu. Powody tego są różne: od ograniczeń czasowych, przez brak motywacji, brak pieniędzy czy też wiedzy na temat rynku fitness. Poniżej przyjrzymy się pokrótce, dlaczego warto skorzystać z porad trenera personalnego.

Współczesna siłownia w niczym nie przypomina tej sprzed 30 lat

Czasy, w których siłownia była kojarzona głównie z krępymi mężczyznami przerzucającymi potężne ciężary już dawno minęły. Dziś ze swoją ofertą potrafią trafiać do każdego klienta. Po okresie pandemii kluby fitness ruszyły pełną parą ku uciesze ich stałych bywalców. Jako ludzie już jakoś tak mamy, że inni klubowicze działają na nas mobilizująco, a motywacja, a raczej jej brak to jedna z przyczyn, dlaczego nie uprawiamy sportu. W grupie zwyczajniej jest nam łatwiej. W ostatnich kilkunastu latach znacznie zwiększyła się też dostępność takich miejsc jak siłownia. Łódź jest przykładem miasta, w którym bez problemu znajdziemy dobry klub.

Czy z usług trenera personalnego korzystają tylko profesjonaliści, osoby aktywnie uprawiające sport?

Absolutnie nie. Z porad trenera personalnego mogą śmiało skorzystać wszyscy: również senior i nastolatek. Dla tego ostatniego rozwój fizyczny jest szczególnie ważny. To wówczas mamy z reguły do czynienia z bardzo szybkim wzrostem, za którym nie podąża wzrost masy i siły. Stąd tak wielu obecnych nastolatków ma różnego rodzaju wady postawy. Chcąc w porę zapobiec lub chociażby ograniczyć tego typu problemy należy regularnie wykonywać ćwiczenia na prosty kręgosłup. Jeśli zatem zaleceniem ortopedy będzie aktywność fizyczna w tym wzmocnienie mięśni brzucha idealnym do tego miejscem jest trening pod okiem trenera.

Trener indywidualny i plan treningowy

Każdy z nas jest inny. Każdy może mieć też inny cel i oczekiwania wobec treningu. Podczas gdy jedna osoba chce schudnąć, inna chce nabrać siły, jeszcze inna kondycji. Panie bardzo często chcą wrócić do swojej figury po urodzeniu dziecka, a seniorzy chcą zwyczajnie podtrzymać jako taką formę. Te różnice sprawiają, że plan treningowy musi być jest ułożony stricte pod nasze potrzeby. Pod opieką trenera możemy być też spokojni o to, czy właściwie korzystamy z urządzeń do ćwiczeń, do których mamy pełny dostęp na terenie klubu. Niektóre maszyny pełne elektroniki mogą wręcz odstraszać od ich używania. Dzięki wiedzy trenera możemy maksymalnie wykorzystać ich potencjał pamiętając cały czas o naszych celach, kondycji i ewentualnych ograniczeniach do wykonywania pewnych ćwiczeń.

Gdzie szukać trenera personalnego?

Pierwszą myślą, jaka w takim przypadku przychodzi nam do głowy jest zazwyczaj Internet. I słusznie. Sieć to źródło wiedzy na praktycznie każdy temat. Wpisując frazę typu: trener personalny łódź uzyskamy mnóstwo informacji. To jednak dopiero początek. Klubów i trenerów rozsianych po mieście jest mnóstwo. Dlatego też lepszym rozwiązaniem będzie najpierw znalezienie klubu w pobliżu naszego miejsca zamieszkania, a następnie poszukanie w nim trenera. Zazwyczaj każdy klub zatrudnia ich kilku więc będziemy mieli wybór.

materiał zewnętrzny

fot. Jonathan Borba /unsplash