Duża kasa dla zwycięzców przełajowego biegu CITY TRAIL Gold

9 kwietnia w bydgoskim parku Myślęcinek odbędzie się przełajowy bieg CITY TRAIL Gold na 5-kilometrowej trasie. Wystartują w nim najszybsi zawodnicy w dziesięciu lokalizacjach biegów w cyklu w całej Polsce. Na zwycięzców czeka pula nagród o łącznej wartości 20 tysięcy złotych.

Przepustkę do udziału w zawodach CITY TRAIL Gold  można było zdobyć na dwa sposoby. Pierwszym z nich było zajęcie jednego z pierwszych trzech miejsc w kategorii wiekowej w bieżącym sezonie CITY TRAIL w dowolnym mieście. Drugim zaś, uzyskanie minimum czasowego, które zostało opracowane oddzielnie dla każdej kategorii wiekowej i dla każdej z dziesięciu tras w cyklu.

– Przyznaję, że nie mogę się doczekać złotego biegu! Od kilku lat myśleliśmy o organizacji tego wydarzenia, więc bardzo się cieszę, że wreszcie zrealizujemy nasz plan stworzenia możliwości rywalizacji najlepszych biegaczy przełajowych w kraju – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator biegu.

Internetowe zapisy na serię CITY TRAIL Gold trwają do środy, 6 kwietnia na stronie citytrail.pl. Opłata startowa to 39,90 zł. Rejestracja będzie możliwa również w dniu biegu w biurze zawodów.

Atrakcyjne nagrody dla najlepszych

Za zwycięstwo w zawodach organizatorzy przewidzieli 2 tysiące złotych. Nagrodą dodatkową będzie zegarek sportowy marki Suunto. Drugie miejsce oznacza nagrodę finansową w wysokości 1,5 tysiąca złotych, trzecie – tysiąc zł. Zawodnicy sklasyfikowani na kolejnych trzech miejscach otrzymają po 500 złotych. Dodatkowo nagrody finansowe otrzymają także najlepsze biegaczki i najszybsi biegacze w dwunastu kategoriach wiekowych.

Udział w zawodach potwierdzili m.in. Błażej Brzeziński (zwycięzca CITY TRAIL w Bydgoszczy), Sebastian Nowicki (najlepszy w klasyfikacji generalnej cyklu w Poznaniu), Dawid Malina (zwycięzca cyklu w Katowicach), Mateusz Kaczmarek (drugi w klasyfikacji generalnej w Bydgoszczy) oraz niesklasyfikowany w tym sezonie, ale zdecydowanie najszybszy na trasach przełajowej piątki w edycji 2021/2022, autor rekordu wszech czasów w cyklu – Dariusz Boratyński.

– Wynik 14:25 z ostatniego biegu we Wrocławiu to dla mnie świetny prognostyk przed sezonem. Na pewno powalczę też o wygraną w CITY TRAIL Gold. Cieszę się, że po kilku latach startów w biegach we Wrocławiu będę mieć okazję do sprawdzenia się w stawce najlepszych z najlepszych – podkreśla Dariusz Boratyński, mulitimedalista mistrzostw Polski w biegach długich.

W kobiecej rywalizacji zdecydowaną faworytką jest najlepsza z kobiet CITY TRAIL w Bydgoszczy – Aleksandra Brzezińska. Wygląda na to, że jest w bardzo dobrej dyspozycji. Była pierwszą Polką na mecie Warszawskiego Półmaratonu Pokoju, który w stolicy odbył się w ostatnią niedzielę marca. 30-letnia zawodniczka uzyskała nowy rekord życiowy 1:12:11.

Bieg towarzyszący dla wolniejszych

Organizatorzy chcą, aby zmagania najlepszych zawodników na trasie CITY TRAIL Gold był okazją do promocji biegów przełajowych i przeżycia sportowych emocji. Zapraszają wolniejszych biegaczy do udziały w biegu towarzyszącym, który odbędzie się również w bydgoskim parku Myślęcinek na dokładnie takiej samej trasie jak złoty wyścig.

– Nie ukrywam też, że chcemy, aby CITY TRAIL Gold przyciągnął wielu kibiców, a w związku z tym przed biegami najszybszych zawodników CITY TRAIL odbędzie się bieg towarzyszący – otwarty dla wszystkich zainteresowanych, którzy po swoim starcie będą mogli zostać na trasie i kibicować najlepszym – dodaje Książkiewicz.

Organizatorem CITY TRAIL Gold jest Fundacja Krok do Natury. Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden jest organizowany w okresie jesienno-zimowym, w dziesięciu lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu.

Zawody przyciągają tysiące biegaczy – w edycji 2021/2022, która trwała od połowy października do końca marca wzięło udział blisko 7 tysięcy osób. Zawodom dla dorosłych towarzyszyły biegi CITY TRAIL Junior, w których wystartowało ponad 2,3 tysiąca uczestników.

Źródło: Fundacja Krok do Natury, red

fot. w nagłówku Mateusz Stodulski