Hoka One One i Garmin łączą siły

Polski zespół biegaczy górskich występujących dotychczas pod nazwą Salco Garmin Team podejmuje współpracę z marką sportową Hoka One One. 

Silny team

Wraz z nadejściem wiosny przyszła pora na powiew świeżości – także w środowisku biegów górskich. Na scenę trailową wkracza Hoka Garmin Team, czyli mariaż jednej z najważniejszych polskich grup w biegach górskich Salco Garmin Team i marki obuwia biegowego Hoka One One.

– Hoka One One staje się partnerem tytularnym zespołu, dostarczając nam niezbędnych elementów stroju sportowego, od przysłowiowych stóp do głów. Mamy nadzieję, że współpraca, którą właśnie zaczynamy, będzie przynosić owoce i satysfakcję obu stronom – mówi Marcin Ścigalski, opiekun Hoka Garmin Team.

Do Teamu należeć będą zawodnicy startujący do tej pory pod szyldem Salco Garmin Team: Robert Faron, Miłosz Szcześniewski, Mirka „Miśka” Witowska, Rafał Klecha, Kamil Leśniak, Ola Bazułka, Kinga Kwiatkowska, Zuzanna Mokros i Cezary Baliga. Od początku swojego istnienia, zespołowi przyświeca jeden cel: wsparcie zawodników na starcie i w trakcie przygotowań do zawodów. Współpraca z marką Hoka ma przynieść obopólne korzyści. Nowy partner zespołu zapewni nie tylko produkty, ale również wsparcie finansowe niezbędne do realizacji planów zawodników.

Hoka pręży muskuły

Hoka rozwija się prężnie i już teraz zajmuje poważną pozycję na rynku obuwia biegowego. Marka zakorzeniona w stolicy biegów górskich w 2019 roku obchodziła swoje dziesięciolecie. U podstaw istnienia brandu leży idea poprawy wyników w  wytrzymałościowych biegach górskich poprzez stworzenie buta wspierającego szybsze zbieganie.

Założyciele marki Jean-Luc Diard i Nicolas Mermoud stworzyli nową definicję obuwia do biegania. Dziś przykuwająca wzrok podeszwa, która zdaje “rozlewać się” pod butem, nie budzi zdziwienia, a modele marki Hoka coraz częściej pojawiają się na stopach czołowych zawodników.

Źródło: RAVEN