Ostatni tydzień zapisów na wiosenny przełajowy Mazowiecki Track

Już 23 kwietnia z warszawskiej Falenicy wystartują uczestnicy wiosennej odsłony biegu Mazowiecki Track. Do wyboru są dwie trasy – 10km i półmaraton – obie szlakami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Zapisy na biegi trwają jeszcze tylko przez tydzień.

Mazowiecki Track to propozycja dla fanów trailu i biegów górskich. Organizatorzy zapraszają na bieg całe rodziny, również z czworonogami. Jednocześnie zapewniają, że przygotowane przez nich trasy Leśnej Dychy i Leśnego Półmaratonu będą bardzo wymagające. Nie zabraknie m.in. przewyższeń, piachu i korzeni.

Ruszą z Falenicy 

Start obu biegów został wyznaczony na początku biegowej ścieżki “Falenica” przy ul. Przełęczy, na której od lat odbywają się zawody z cyklu Zimowych Biegów Górskich. Już na pierwszych 100 metrach uczestników biegu Mazowiecki Track czeka solidny podbieg i piaszczysta wydma. Następnie ruszą dalej w głąb leśnych szlaków Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Wybierając dystans warto wziąć pod uwagę to, że biegacze rywalizujący na trasie półmaratonu mają prawo zakończyć zmagania po 10km, ale uczestnicy „dychy” nie mają możliwości wydłużenia swojego biegu do 21km.

Jak można się zapisać?

Zapisy na oba biegi prowadzone są na stronie mazowieckitrack.pl.  Opłata startowa za Leśny Półmaraton wynosi 90 złotych, za udział w Leśnej Dysze należy zapłacić 20 złotych mniej. W pakietach uczestnicy znajdą numer startowy i urządzenie pomiarowe GPS firmy Trackcourse.com. Na mecie otrzymają medal  regeneracyjny i wegański posiłek przygotowany przez lokalny catering Roots-Vege.

Do zwycięzców w kategoriach open kobiet i open mężczyzn trafią dyplomy i drobne nagrody.

Mazowiecki Track to kameralna impreza, która po raz pierwszy do biegowego kalendarza trafiła dwa lata temu. Do tej pory odbywała się tylko jesienią. W tym roku organizatorzy zdecydowali się po raz pierwszy przygotować również edycję wiosenną.

Źródło: Mazowiecki Track