Prawie miesiąc do startu Wings For Life

Trwa odliczanie do startu Światowego Biegu Wings for Life, zaplanowanego na 8 maja godz. 13:00. Poznań będzie jednym z siedmiu miast na całym świecie, w których odbędzie się bieg stacjonarny. Uczestnicy wirtualnego biegu z aplikacją usłyszą w słuchawkach głosy legendarnego skoczka, a także popularnego komentatora sportowego Tomasza Zimocha i byłej lekkoatletki Moniki Pyrek.

Biegi z udziałem tysięcy uczestników w siedmiu lokalizacjach na świecie wracają po dwuletniej przerwie. Choć osiem tysięcy biegaczy na nowej trasie Wings for Life World Run w Poznaniu z pewnością zrobi wrażenie, dzięki aplikacji mobilnej gospodarzem charytatywnego wydarzenia może zostać każde miasto w Polsce i na świecie. By pobiec dla tych, którzy nie mogą wystarczy telefon z GPS i Internetem.

Zasady biegu są niezmienne, niezależnie od formuły startu. 8 maja uczestnicy rozpoczną ucieczkę przed ruchomą linią mety, czyli prawdziwym lub wirtualnym samochodem pościgowym. Wszyscy biegacze będą rywalizować w ramach wspólnego, globalnego rankingu wyników.

Nagrali audio-show

By lepiej oddać atmosferę wydarzenia, biegaczom z aplikacją przez cały czas trwania wyścigu towarzyszyć będzie audio-show, nagrane przez ambasadorów Wings for Life World Run. W roli trenerki wystąpi Monika Pyrek, motywatorem będzie Tomasz Zimoch, a kierowcą samochodu pościgowego – Adam Małysz.

Chyba jedyny raz w swojej pracy dziennikarskiej, życzyłem Adamowi, żeby mu się nie udało nikogo dogonić! – żartował Tomasz Zimoch, po nagraniach głosu do aplikacji Wings for Life World Run.

fot. Piotr Silniewicz

Kiedy jadę samochodem podczas biegu flagowego, uczestnicy mogą mnie zobaczyć, ale usłyszeć mogą co najwyżej klakson mojego samochodu (śmiech). Rola kierowcy samochodu pościgowego w aplikacji pozwala mi trochę z biegaczami pogadać, pożartować. No i przy okazji oczywiście ich złapać  – opowiadał Adam Małysz.

Moja rola jest zdecydowanie lepsza niż Adama! To on przerywa marzenia, kończy biegową karierę każdego, kto myśli, że podbije cały świat. Dla mnie wszyscy uczestnicy ten świat podbili już na etapie zapisania się do tego wyjątkowego wydarzenia – kontynuował Zimoch.

Biegną dla tych, co nie mogą

W 2021 roku w biegu z aplikacją wystartowało ponad 180 tysięcy osób, gromadząc 4 miliony euro na koncie Fundacji Wings for Life. Zapisy do dziewiątej edycji biegu trwają na www.wingsforlifeworldrun.com i będą otwarte aż do 8 maja. Koszt startu w App Run to 70 złotych. Całość zgromadzonych opłat startowych wesprze badania i testy kliniczne, które już teraz pomagają osobom z uszkodzonym rdzeniem kręgowym w powrocie do sprawności.

Źródło: Wings for Life

fot. w nagłówku Marcin Kin