Sztafety na start. Trwają zapisy na Ekiden w Białymstoku

W dniach 11-12 czerwca na stadionie lekkoatletycznym BOSiR w Białymstoku odbędzie się 8. edycja Sztafety Maratońskiej Ekiden. Podobnie jak przed rokiem, część środków zebranych z opłaty startowej przeznaczona zostanie na rzecz Fundacji „Pomóż Im” prowadzącej białostockie hospicjum dla dzieci.

– To już 8. edycja sztafety Ekiden. W tym roku podobnie jak w poprzednich edycjach biegacze wspierają Fundację „Pomóż Im”. Na jej rzecz przeznaczymy 30% z każdej opłaty startowej. Od pierwszej edycji na działalność fundacji zebraliśmy i przekazaliśmy ponad 150 tysięcy złotych – informuje Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega.

Po zeszłorocznej październikowej edycji wymuszonej pandemią COVID-19 w tym roku biegacze spotkają się w tradycyjnym czerwcowym terminie. Rywalizować będą na stadionie lekkoatletycznym i w pobliskim parku Konstytucji 3 Maja.

Pierwszego dnia na starcie staną najmłodsi, którzy rywalizować będą w Ekiden Mini. Natomiast dzień później dorośli zawodnicy przystąpią do rywalizacji na dwóch dystansach. Drużyny składające się z sześciu osób rywalizować będą w sztafecie maratońskiej, gdzie zawodnicy będą mieli do przebiegnięcia kolejno 7 km, 10 km, 10 km, 5 km, 5 km, 5 km. Drugim dystansem, na którym zmierzą się czteroosobowe zespoły będzie 20 kilometrów.

– Udział w sztafecie maratońskiej jest dobrym pomysłem na integrację pracowników firm. Wspólna rywalizacja pomaga w szybszym zgraniu się zespołu co może przynieść wymierne korzyści jeżeli chodzi o wyniki w pracy – uważa Kuczyński.

Zapisy na sztafety Ekiden w Białymstoku prowadzone są na stronie www.ekidenbialystok.pl. Do 12 maja opłata za start 6-osobowej drużyny wynosi 360 złotych.  Tańsze wpisowe zapłacą członkowie 4-osobowych drużyn – 240 złotych.

Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, z którym Fundacja Białystok Biega współpracuje od 2015 roku.

Źródło: Fundacja Białystok Biega