W Lubinie szukają wykonawcy lekkoatletycznej areny

Lubin ogłosił przetarg na przebudowę jednego z najnowocześniejszych stadionów lekkoatletycznych w Polsce. Otwarcie ofert nastąpi 12 maja. Zmodernizowana arena będzie jedynym na Dolnym Śląsku obiektem, którego parametry techniczne pozwolą na organizację najwyższej rangi zawodów.

Nowoczesna arena

Przebudowana arena lekkoatletyczna w Lubinie przy ulicy Odrodzenia 28 B zaoferuje osiem torów z nawierzchni syntetycznej, urządzenia lekkoatletyczne przeznaczone m.in. do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem, rzutu młotem i rzutu oszczepem. Obiekt wyposażony zostanie również w skocznie do skoku w dal, trójskoku, skoku o tyczce i skoku wzwyż oraz w rów z wodą wykorzystywany w biegu z przeszkodami.

W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu znajdzie się kryta bieżnia rozgrzewkowa wraz ze skocznią do skoku w dal i trójskoku. Zlokalizowana będzie pod trybuną stadionu, w pełni zintegrowana i skomunikowana z resztą obiektu, a jej charakter pozwoli na prowadzenie treningów także w okresie jesiennym i zimowym. Znajdować się tam również będzie strefa lekkoatletycznych urządzeń rozgrzewkowych wraz z zapleczem dla zawodników.

Na trybunach lubińskiego stadionu lekkoatletycznego znajdą się 1672 miejsca siedzące, a w jego pobliżu miejsca parkingowe. Zaprojektowane oświetlenie pozwoli na organizację sportowych zmagań o każdej porze, a właściwą akustykę zapewni nowoczesny system nagłośnieniowy.

Jak udało nam się dowiedzieć,  obecny stadion, który będzie przebudowywany, teraz jest dostępny dla wszystkich mieszkańców. W Lubinie zakładają, że zasady funkcjonowania obiektu po modernizacji się nie zmienią, ale na potwierdzenie tej informacji musimy poczekać do finalizacji inwestycji.

Będzie memoriał Ireny Szewińskiej

Planując przebudowę obecnego stadionu władze miasta chciały jednocześnie uhonorować jedną z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletek – Irenę Szewińską. Podpisane już porozumienie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki przewiduje, że na zmodernizowanym obiekcie organizowany będzie memoriał imienia słynnej biegaczki.

Koszt modernizacji stadionu oszacowany został 33,11 mln zł. Dofinansowanie z budżetu państwa pokryje połowę tych wydatków. Resztę podzielą między siebie miasto Lubin i województwo dolnośląskie.

Źródło: lubin.pl