Charytatywny Kids Run dla Ukrainy. Biegali i pomagali

W minioną sobotę (23 kwietnia) w Poznaniu odbyła się charytatywna impreza Kids Run dla Ukrainy. W zawodach biegowych wystartowało ponad 630 dzieci oraz 29 rodzinnych sztafet. Podczas imprezy zebrano ponad 5,5 tysiąca złotych, które zostaną przekazane na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce pomagającego dzieciom oraz ich opiekunom uciekającym przed wojną w Ukrainie.

Bieganie zbliża ludzi

Wydarzenie Kids Run dla Ukrainy zainaugurowało 9. edycję Kids Run – największego w Polsce cyklu imprez sportowych dla całych rodzin. W sobotę na Stadionie POSiR Golęcin w Poznaniu, dzięki wspólnemu udziałowi w biegach, integrowały się dzieci z Polski i Ukrainy. W zawodach wystartowało 637 młodych miłośników sportu, którzy przede wszystkim dobrze się bawili. Każdy uczestnik otrzymał medal z pamiątkową szarfą w narodowych barwach polskich i ukraińskich. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta miasta Poznania.

–  Radość i uśmiechy na twarzach dzieci i rodziców to zawsze nasz priorytet. Cieszymy się, że dużo pozytywnej energii było w sobotę w Poznaniu. Pokazaliśmy, że sport to dobre narzędzie do integracji, a także sposób na poprawę samopoczucia – podkreśla Tomasz Makowski, dyrektor Kids Run.

Nowością w formule zawodów były biegi rodzinnych sztafet, w których udział wzięło 29 czteroosobowych zespołów. Dla uczestników zmagań organizatorzy przygotowali specjalne medale w kształcie puzzli, które każda drużyna mogła złożyć w całość.

Pierwszy taki Kids Run

Impreza miała charakter charytatywny, dzięki czemu start dzieci w biegach był bezpłatny. Dodatkowo w czasie trwania wydarzenia można było nabyć naklejkę-cegiełkę. Uzbierano łącznie 5 618 złotych, które wesprą działania na rzecz dzieci i opiekunów z Ukrainy realizowane przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.

– To był pierwszy charytatywny Kids Run. Jego organizacja była możliwa, dzięki wsparciu partnerów i miasta Poznań, za co bardzo dziękujemy. W przyszłości będziemy starali się pomagać w podobny sposób. Cieszy mnie, że podczas imprezy panowała wspaniała atmosfera zabawy i przyjaźni – mówi szef Kids Run.

9. edycja Kids Run wystartowała i to w niezwykłej odsłonie. Wkrótce ruszą zapisy na kolejne imprezy organizowane w 10 polskich miastach – w Szczecinie, Gdańsku, Bydgoszczy, Poznaniu, Zielonej Górze, Łodzi, Warszawie, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu.

red

fot. Andrzej Olszanowski