Jakie są najlepsze trasy do biegania w okolicach Garwolina?

Mieszkacie w Garwolinie lub w jego pobliżu i szukacie odpowiednich tras do biegania? A może po prostu jesteście w okolicy i macie ochotę na trening biegowy? Organizatorzy zaplanowanego na 19 czerwca biegu „Avon Kontra Przemoc” – Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie  podpowiadają, gdzie znaleźć najlepsze trasy do biegania, opowiednie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych.

Zbiornik retencyjny przy rzece Wilga

Trasa wokół zbiornika retencyjnego przy rzece Wilga to jedna z najpopularniejszych ścieżek rekreacyjnych w Garwolinie. Mieszkańcy lokalnej społeczności chętnie przychodzą tu pospacerować lub po prostu odpocząć nad wodą, w otoczeniu bogatej zieleni, zwłaszcza że dojazd jest bardzo dogodny. Cała pętla ma ponad 2 km. Na takim dystansie łatwo rozplanować trening biegowy oraz jego intensywność. Ponadto trasa wokół zbiornika retencyjnego ma zarówno ścieżkę ułożoną z kostki (co doceniają osoby preferujące twardą i równą nawierzchnię), jak i ścieżki szutrowe. Nic więc dziwnego, że w tej okolicy można spotkać wielu biegaczy.

Osoby bardziej zaawansowane, które chcą wydłużyć sobie trasę, mogą wystartować w centrum miasta i pobiec do zbiornika wzdłuż rzeki. Z mostu muszą skierować się na bulwar i udać się w stronę kolejnego mostu, a następnie przebiec na drugą stronę ulicy Spacerowej, aby dotrzeć do zbiornika. Ten odcinek ma długość około 2,5 km.

Leśna Ścieżka Przyrodniczo-Kulturowa w Hucie Garwolińskiej

Osoby, które lubią aktywnie spędzać czas na łonie natury, z pewnością docenią też Leśną Ścieżkę Przyrodniczo-Kulturową w Hucie Garwolińskiej, która znajduje się 8 km od Garwolina. Ze względu na swój charakter edukacyjny oraz bogate walory przyrodnicze, miejsce to jest chętnie odwiedzane przez wycieczki szkolne oraz okolicznych mieszkańców, którzy chcą odpocząć od miejskiego zgiełku. To także doskonały teren dla biegaczy, o czym przekonali się już uczestnicy ubiegłorocznej edycji biegu „Avon Konta Przemoc”. Początkujący mogą spróbować swoich sił na małej pętli o długości około 3 km. Bardziej zaawansowane osoby mogą zrobić kilka pętli. Leśna Ścieżka Przyrodniczo-Kulturowa w Hucie Garwolińskiej to bez wątpienia jedno z najbardziej urokliwych miejsc – można tu spotkać nawet sarny czy bobry.

Garwolińska Strefa Aktywności Gospodarczej

Z kolei osoby szukające miejsca na trening w mieście powinny odwiedzić Garwolińską Strefę Aktywności Gospodarczej. W niedalekiej odległości o fabryki Avon znajdują się dwie trasy – o długości 2,5 oraz 3,3 km, na których można ćwiczyć nie tylko bieg po równej, utwardzonej nawierzchni, ale także podbiegi. Miejsce to chętnie odwiedzają zarówno biegacze, jak i osoby uprawiające inne sporty. Warto wybrać się tu na wspólny trening ze znajomymi.

Prezentując trasy w Garwolinie i okolicach, chcemy przede wszystkim zachęcić do biegania osoby, które jeszcze nie próbowały tego sportu lub trenowały sporadycznie. Do biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” został ponad miesiąc. Jest więc jeszcze czas na przygotowania. Gorąco zapraszamy także osoby z innych miejscowości – przetestujcie nasze trasy i pobiegnijcie razem z nami 19 czerwca. To nie jest tylko zwykła impreza biegowa – uczestnicząc w niej, niesiemy realną pomoc osobom doświadczającym przemocy, ponieważ część dochodu ze sprzedaży pakietów startowych zostanie przekazana Instytutowi Psychologii Zdrowia „Niebieska Linia” – mówi Michał Kopik, dyrektor biegu oraz prezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl.

Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”

Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” organizowany jest od 2010 roku przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl. Głównym sponsorem jest fabryka kosmetyków Avon Operations Polska. Wydarzenie, które co roku przyciąga biegaczy, nie tylko z Polski, ale i całego świata, wpisało się już na stałe w kalendarz najważniejszych ogólnopolskich biegów oraz regionalnych imprez charytatywnych. Garwoliński bieg jest częścią kampanii Avon Kontra Przemoc, w ramach której firma podejmuje szereg inicjatyw na rzecz przeciwdziałania przemocy oraz wspierania doświadczających jej osób. Część dochodu ze sprzedaży pakietów startowych zostanie przekazana Instytutowi Psychologii Zdrowia „Niebieska Linia”.

Tegoroczna, już XIII. edycja biegu odbędzie się 19 czerwca. Biegacze pobiegną głównymi ulicami Garwolina, przy czym do wyboru są trzy trasy – 2-, 5- i 10-kilometrowa. Dzięki temu w imprezie mogą wziąć udział osoby o różnym stopniu zaawansowania. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie bieg.truchtacz.pl.

Źródło: Garden of Words