Już wkrótce emocje biegowe w Żychlinie!

Pozostały niespełna dwa tygodnie do drugiej edycji imprezy biegowej „Żychlin w Biegu”. Rywalizacja toczona będzie na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Jeszcze przez kilka dni obowiązuje niższa opłata startowa.

 W zeszłym roku nastąpiła reaktywacja wielkiego biegania w Żychlinie (województw łódzkie). Malowniczo położone miasteczko stało się areną zmagań premierowej odsłony „Żychlin w Biegu”, gromadząc na starcie kilkudziesięciu biegaczy z regionu. Teraz przyszła pora na drugą edycję zawodów, które odbędą się już wkrótce – 12 czerwca (niedziela). Trasa obu dystansów (5 i 10 km) wiedzie po tej samej pętli. Uczestnicy na krótszym dystansie pokonają trasę jednokrotnie, a uczestnicy 10 km dwukrotnie przy asyście pilota.

Niższa opłata startowa jeszcze przez kilka dni

Aktualnie obowiązuje niższa kwota wpisowego dla uczestników „Żychlin w Biegu”. Wszystkie osoby, które zarejestrują się do 5 czerwca, zapłacą za start 70 złotych. W opłatę wliczony jest numer startowy z chipami, medal za ukończenie biegu oraz woda na trasie i na mecie. Po tym terminie wpisowe wzrośnie do 90 zł. Co istotne, rejestrować się można nawet w dniu zawodów (w biurze zawodów), ale wtedy płatność możliwa jest tylko gotówką. Formularz rejestracyjny dostępny jest na tej stronie.

Nagrody finansowe dla najlepszych

Podobnie jak w zeszłym roku, dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Żychlinie, na zwycięzców czekają nagrody finansowe. Gratyfikacje przewidziano dla najlepszych trójek w kategorii mężczyzn i kobiet na obu dystansach (5 i 10 km). Zwycięzcy otrzymają odpowiednio: 300, 200 i 100 zł oraz puchary. Z kolei dla najlepszych w kategoriach wiekowych ufundowano nagrody rzeczowe. Ceremonia dekoracji planowana jest tuż po biegu, a wezmą w niej udział przedstawiciele UG w Żychlinie.

Dzięki współpracy z Urzędem Gminy w Żychlinie ponownie wraca moda na bieganie i rywalizowanie w tym regionie, a członkowie okolicznych klubów biegacza zyskują możliwość ścigania się na „własnych śmieciach – przekonuje Wojciech Pawelec, dyrektor sportowy biegu.

W biegu na dystansie 10 kilometrów mogą startować wózkarze. Do startu dopuszczeni będą zawodnicy korzystający z aktywnych wózków inwalidzkich (tzw. active wheelchair). Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 10:00.

Więcej informacji o biegu i regulamin dostępe sa na stronie www.ztc.pl.

red