Krakowski Bieg Swoszowicki odbędzie się po raz dziewiąty

Już 29 maja setki biegaczy z całej Małopolski, wraz ze swoimi rodzinami, wystartują w dziewiątej odsłonie Krakowskiego Biegu Swoszowickiego. Dla wielu z nich będzie to unikalna okazja by odkryć Swoszowice. To właśnie tutaj działa Uzdrowisko Kraków-Swoszowice słynące w całym kraju z wykorzystania leczniczych właściwości wód siarkowych.

– To miejsce unikalne pod wieloma względami. Mamy Uzdrowisko w drugim największym mieście w Polsce, w Krakowie. Dla większości biegaczy to pierwsze duże zaskoczenie związane z biegiem. Gdy szukają Swoszowic w Google Maps okazuje się, że bieg jest „na miejscu”. To nie wszystko. Każdy za pewne słyszał o Smoku Wawelskim. Nie wiele osób jednak wie, że zgodnie z legendą to, właśnie ze Swoszowic pochodziła słynna siarka, która pozwoliła uśmiercić bestię. Tak, to właśnie tutaj czeka nas dziewiąta edycja biegowego święta – Krakowskiego Biegu Swoszowickiego mówi Rafał Oświęcimka, dyrektor biegu z ITMBW Kraków.

Miasteczko biegowe wydarzenia zostanie rozlokowane na terenie Uzdrowiska Kraków-Swoszowice przy ulicy Kąpielowej 70 w Krakowie. Biegacze mają do wyboru biegi na dystansach 10km, 5km, 1,6 km oraz biegi dla dzieci od 50m do 300 m w zależności od wieku.

– Zawsze największą frekwencją cieszy się bieg główny na asfaltowej trasie na 10km. Także w tym roku wystartujemy z centrum Swoszowic głównymi ulicami w kierunku Lusiny, Mogilan i z powrotem pod Uzdrowisko. Niebywałą popularnością od pierwszej edycji biegu cieszy się także Rodzinna Mila na dystansie 1,6km, w której startują i są nagradzane całe rodziny. Każdą drużynę tworzą co najmniej 3 osoby spokrewnione w linii prostej np. dziadkowie – rodzice – dzieci. A wystartować można od 10 roku życia. W tym roku w całości zostanie poprowadzona parkowymi, uzdrowiskowymi alejkami – dodaje szef biegu.

W ramach wydarzenia, dla wszystkich uczestników biegu, zostanie przygotowane miasteczko biegowe i piknik z wieloma atrakcjami połączonymi ze świętowaniem Dnia Dziecka. Na terenie Uzdrowiska Kraków-Swoszowice zostaną udostępnione dmuchane zamki, zjeżdżalnie, mega piłkarzyki. Nie zabraknie także waty cukrowej, popcornu czy lodów. Serdecznie zapraszamy.

Zapisy na bieg prowadzone są na stronie dostartu.pl. Do 23 maja opłata startowa za bieg na dystansie 10km kosztuje 60 złotych, za „piątkę” i Rodzinną Milę trzeba zapłacić 10 złotych mniej, a na pakiet na bieg dziecięcy przeznaczyć trzeba 20 złotych.

Źródło: ITMBW Kraków