New Balance z dwunastą edycją flagowej treningówki Fresh Foam 1080

Na rynku debiutuje najnowszy model flagowej treningówki New Balance Fresh Foam 1080 oznaczony numerem dwunastym. Wyróżnia go udoskonalony profil podeszwy środkowej. W jej szerszych częściach zastosowano więcej pianki, jednocześnie poprawiając jej elastyczność w węższych miejscach. Zmiany dotyczą również cholewki, która została wykonana w technologii Hypoknit zapewniającej optymalne dopasowanie do stopy.

New Balance Fresh Foam 1080 V12 to but treningowy dedykowany osobom o stopie neutralnej. Jest bardzo uniwersalny i można w nim biegać w różnych warunkach, ale najlepiej spisuje się na nawierzchniach utwardzonych. W damskim rozmiarze 39 waży 32 g, a męski 42,5 to 292 g. Drop, czyli różnica wysokości palce-pięta w nowej treningówce New Balance wynosi 8 mm.

Co nowego?

Producent podkreśla, że dwunasta odsłona modelu 1080 konsekwentnie rozwija najlepsze cechy, które wyróżniają całą serię. New Balance udoskonalił system amortyzacji wykorzystując do tego nowe dane pokazujące strefy nacisku stopy na podeszwę. Dzięki temu uzyskano lepsze wsparcie i płynniejsze przetaczanie stóp. Zmianie uległ profil podeszwy środkowej, w której szerszych częściach umieszczono więcej pianki Fresh Foam. W węższych miejscach buta pianka jest bardziej elastyczna.

Aby spełnić oczekiwania jak najszerszego grona biegaczy, męskie modele 1080v12 są dostępne w dwóch szerokościach cholewki: standardowej D i szerokiej oznaczonej 2E. Dzięki temu każdy, niezależnie od szerokości stopy, może dobrać parę dla siebie. Buty dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych do wyboru, zarówno w żywych kolorach, jak i bardziej stonowanych.

Cholewka nowej odsłony modelu New Balance Fresh Foam 1080 v12 została wykonana w technologii Hypoknit, która nadaje butowi bardziej opływowego kształtu. Dzięki temu wersja v12 oferuje wsparcie i dopasowanie niczym druga skóra.

Bardziej eko

Dodatkowo najnowsza odsłona flagowej treningówki amerykańskiej marki spełnia standard green leaf New Balance. Oznacza to, że cholewka została wyprodukowana w ponad 50% z materiałów pochodzących z recyklingu lub materiałów organicznych. Ponadto co najmniej jeden materiał podeszwy środkowej lub zewnętrznej zawiera co najmniej 3% materiałów pochodzenia biologicznego lub 5% materiałów pochodzących z recyklingu

– Seria 1080 jest szczytowym osiągnięciem w ofercie biegowej New Balance. Jego wyjątkowość polega nie tylko na tym, że jest to najlepszy but do biegania, jaki oferuje marka, ale także na tym, że jest najbardziej wszechstronny. Zapewnia najwyższy poziom wydajności i komfortu wszystkim typom biegaczy, niezależnie od tego, czy trenują do zawodów na najwyższym światowym poziomie czy muszą złapać pociąg w godzinach szczytu. Mówiąc wprost, nie ma drugiego takiego buta jak model 1080 – czytamy w komunikacie, który dotarł do naszej redakcji.

Buty New Balance Fresh Foam 1080v12 dostępne są na stronie nbsklep.pl. Kosztują 749,99 zł.

Źródło: New Balance