Ruszyły zapisy na Kids Run. To sportowe pikniki dla rodzin

Wystartowały zapisy na 9. edycję Kids Run – największego w Polsce cyklu imprez sportowych dla całych rodzin. W zawodach biegowych mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 1-14 lat. W tym roku rodzinne mityngi odbędą się w dziesięciu miastach: Szczecinie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Zielonej Górze, Bydgoszczy, Gdańsku, Warszawie, Łodzi i Poznaniu.

Nie tylko bieganie

Pierwsza impreza spod szyldu Kids Run odbędzie się już w tym miesiącu – 29 maja w Szczecinie, a finał sezonu zaplanowano w Poznaniu 17 września. Organizatorzy wydarzenia zachęcają do udziału całe rodziny, bo oprócz konkurencji biegowych czekać na nie będą gry i zabawy.

Podczas naszych imprez rodziny mogą wziąć udział w szeregu atrakcji sportowych, takich jak konkurencje sprawnościowe, zabawy z piłką, skok w dal, pchnięcie kulą, slalomy, konkurencje rzutowe oraz rozegrać mecze piłki nożnej i koszykówki. Kids Run to niezwykły sportowy piknik i atrakcyjny pomysł na aktywne spędzenie dnia w rodzinnym gronie – mówi Tomasz Makowski, dyrektor Kids Run.

W konkurencjach biegowych mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku 1-14 lat. Zawody rozgrywane są na lekkoatletycznej bieżni. Starty uczestników od lat odbywają się na różnych dystansach, dopasowanych do każdej kategorii wiekowej, z podziałem na dziewczynki i chłopców. Najmłodsi – urodzeni w latach 2017-2020 – pokonują 100 m, a dzieci w wieku 5-6 lat mierzą się z dystansem 200 m. Starsze dzieci (roczniki 2010-2014) biegają jedno okrążenie (400 m), a młodzież w wieku 13-14 lat rywalizuje na dwóch obiegach (800 m).

Szczegółowe informacje na temat dat poszczególnych imprez oraz formularz zapisów znajdują się na stronie www.kidsrun.pl. Pakiet startowy kosztuje 35,99 złotych.

Sport może pomóc

Organizatorzy Kids Run podkreślają, że sportowe pikniki mogą być dobrą odskocznią od codzienności, którą coraz częściej wypełniają niepokojące wieści. Wojna w Ukrainie, rosnąca inflacja, pandemia wpływają na funkcjonowanie społeczeństwa na wielu polach. Szczególnie należy zwrócić uwagę na problemy dotykające najmłodszych.

Wszystkich nas niepokoi wzrastająca liczba problemów, związanych z nadwagą, otyłością, depresją i zaburzeniami lękowymi, z którymi codziennie mierzą się dzieci i młodzież. Wierzymy, że poprzez sport ich życie może zacząć zmieniać się na lepsze. Chcemy pokazać dzieciom i rodzicom, jak wielką frajdę może sprawiać aktywność – podkreśla Tomasz Makowski.

Kids Run to cykl imprez sportowych dla całych rodzin, rozgrywany od 2014 roku. W ciągu 8 lat w zawodach wystartowało ponad 20 tysięcy uczestników. Tegoroczna edycja Kids Run rozpoczęła się 23 kwietnia, na stadionie POSiR Golęcin w Poznaniu, od charytatywnego mityngu „Kids Run dla Ukrainy”, na którym wspólnie bawiło się ponad 600 dzieci z Polski i Ukrainy. Dodatkowo w trakcie wydarzenia zebrano ponad 5,5 tysiąca złotych na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, niosącego pomoc uchodźcom.

Źródło: Kids Run

fot. Andrzej Olszanowski