SUPERSONIC rewolucjonizuje segment izotoników. Naturalne napoje RTD już na rynku

Zmiany w świadomości konsumenckiej oraz intensywny rozwój segmentu plant-based w kategorii food & beverages wpływają na transformacje w segmencie napoi nawadniających. SUPERSONIC wprowadza na rynek innowacyjne, naturalne izotoniki  w formacie ready-to-drink, kierowane do osób aktywnych, które chcą się skutecznie nawadniać i oczekują dodatkowej funkcji wpływającej na zdrowie oraz efektywność osobistą.

Produkty marki SUPERSONIC to pełnowartościowe, zrównoważone posiłki oraz funkcjonalne napoje bazujące na naturalnych składnikach. Zostały zaprojektowane przez naukowców i dietetyków w oparciu o wyniki najnowszych badań z myślą o maksymalizacji zdrowia oraz produktywności, a jednocześnie są one proste w przygotowaniu lub gotowe do spożycia.

Dwa nowe produkty impulsowe od SUPERSONIC to prawdopodobnie jedne pierwszych na świecie naturalnych funkcjonalnych napojów izotonicznych o takim składzie.

Pierwszy z nich – SUPERSONIC Beauty Isotonic bazujący m.in. na wodzie kokosowej i kwasie hialuronowym poza zapewnieniem optymalnego nawodnienia pozytywnie wpływa na kondycję skóry, włosów i paznokci.  Drugi –  SUPERSONIC Performance Isotonic – obok nawodnienia i zapewnienia utrzymanie poziomu energetycznego, wspiera organizm w walce ze stresem i napięciem dzięki zawartości roślinnych adaptogenów, takich jak popularny różeniec górski oraz cytryniec chiński, a także guarana. W obu naturalnych izotonikach występuje również unikatowa Yarrowia lipolytica Novel Food szczep nieaktywnych drożdzy, który dzięki swojemu składnikom wykazuje działanie prebiotyczne i antyoksydacyjne. Napoje dostępne są w buteleczkach 400ml i smaku „watermelon”, a ich cena to nieco ponad 9 zł.

– Miniona dekada to czas, kiedy półki sklepowe uginały się od napojów bazujących na cukrze, które doprowadziły do otyłości, cukrzycy i wielu innych problemów zdrowotnych  – mówi Chris Kozak, dyrektor zarządzający i co-founder SUPERSONIC. – Sektor spożywczy powoli dostosowuje się do regulacji prawnych czy podatkowych oraz oczekiwań konsumentów, jednak na rynku izotoników wciąż dominują syntetyczne składy, które nie wnoszą istotnej zmiany. Chcemy to zmienić – dodaje.

Cechą obu izotoników jest ich naturalna formuła, brak białego cukru (poza naturalnymi substancjami słodzącymi) oraz brak jakichkolwiek konserwantów. Dzięki specjalnej aseptycznej technologii produkcji oba napoje mają długi termin przydatności do spożycia i nie muszą być przechowywane w warunkach chłodniczych.

Izotoniki od SUPERSONIC można nabyć poprzez stronę www.supersonicfood.com a w wkrótce również w sieciach handlowych w całym kraju.

SUPERSONIC Food to polsko-brytyjska firma z sektora food-tech, której misją jest tworzenie najzdrowszych na rynku roślinnych posiłków i napoi gotowych lub do szybkiego przygotowania. Powstała po to, aby wspierać ludzi aktywnych i świadomych w realizacji ich marzeń i celów, poprzez wspomaganie ich zdrowia, dobrego samopoczucia i efektywności osobistej.

Główne innowacyjne produkty w ofercie SUPERSONIC Food to:

SUPERSONIC Food Powder to szybkie w przygotowaniu, pełnowartościowe, idealnie zbilansowane posiłki, bazujące na mieszance, która zawiera m.in. 4 rodzaje roślinnych protein (z grochu, dyni, ryżu oraz konopii), superfoods takie jak: płatki owsiane, chia, maca, siemię lniana, 26 minerałów i witamin, unikalny szczep nieaktywnych drożdży Yarrowia Lipolytica. SUPERSONIC Food jako jedyny w tej kategorii na świecie zawiera też najlepiej wchłanialne, płynne bioestry kwasów tłuszczowych Omega 3-6-9 (z lnu i konopii)  – tak bardzo potrzebne we współczesnej diecie.

SUPERSONIC Brain Coffee zapewnia wszystkie korzyści płynące z kawy, a jednocześnie jest pozbawiony wszystkich jej wad (m.in. redukuje ryzyko pojawienia się nerwowości czy rozdrażnienia). Obok bazowego składnika znajdziemy tu adaptogeny: Lions Mane oraz ashwawagandę (wspierające organizm w walce ze stresem i napięciem), L-teaninę i cholinę (które poprawiają funkcje kognitywne oraz redukują nerwowość i zmęczenie).

SUPERSONIC Calm Cacao ma za zadanie uspokajać, wyciszać, wspierać naturalną odporność oraz wspomagać organizm w radzeniu sobie ze stresem i przeciążeniem psychicznym. Tę ostatnią funkcję zapewniają zawarte w produkcie adaptogeny takie jak cordyceps i reishi. W kakao znajdziemy również tryptofan (poprawia jakość snu i ułatwia zasypianie), niacynę oraz Yarrowia lipolyticę Novel Food.

materiał partnera