Zapisy na Poland Business Run 2022 tylko do dzisiaj

Tylko do 31 maja można zgłaszać swoje drużyny do największej charytatywnej sztafety biznesowej Poland Business Run 2022. Na liście startowej są już ponad 23 tysiące biegaczy, którzy w Krakowie lub w formule wirtualnej pobiegną dla potrzebujących. Jednym z beneficjentów jest 77-letni Ryszard, który po 8 latach walki o nogę przeszedł amputację i potrzebuje rehabilitacji z nauką chodu o protezie.

W tym roku Poland Business Run odbędzie się 4 września. By wziąć w nim udział, wystarczy zebrać 5-osobową drużynę spośród kolegów z pracy lub grona znajomych i zapisać się poprzez stronę internetową organizatora. Po dwóch latach pandemii impreza wraca do Krakowa, gdzie odbędą się tradycyjne zawody biegowe. Z kolei wirtualna formuła imprezy, którą biegacze wypróbowali w czasie pandemii, pozwoli na wybór dowolnej trasy.

Wiele firm i instytucji już tradycyjnie biega z nami każdego roku, ale na liście startowej widzimy też wiele nowych nazw. Już teraz bardzo im dziękuję, a niezdecydowanym przypominam, że to ostatnie chwile zapisów i jeśli chcemy zarejestrować swoją sztafetę, to teraz jest ten moment. Na bieg w Krakowie zostało nam 350 drużynowych pakietów, jeszcze mniej w przypadku pakietów Premium na rywalizację wirtualną – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Dystans zawodów, czyli 4 km, jest przyjazny nawet dla osób, które na co dzień nie biegają. W opcji wirtualnej biegacze sami wybierają trasę, którą mogą przebiec, przejść czy przemaszerować z kijkami nordic walking. Uzyskany czas wystarczy zarejestrować za pomocą aplikacji z funkcją GPS, a wyniki przesłać przez stronę organizatora. Natomiast Ci, którzy zdecydują się na udział w tradycyjnych zawodach, ten sam dystans pokonają na krakowskich Błoniach.

Pobiegniesz – pomożesz!

Do startu w Poland Business Run uczestników niezmiennie od 10 lat zagrzewa hasło: Pobiegniesz – pomożesz! Tegoroczna sztafeta wystartuje m.in. dla 77-letniego Ryszarda spod Wrocławia, którego wieloletnia walka o uratowanie nogi zakończyła się amputacją.

Kiedy trafiłem do szpitala ze złamaniem otwartym spowodowanym wypadkiem przy pracy, nie miałem świadomości, że ten dzień będzie miał tak ogromny wpływ na resztę mojego życia. Po zabiegu zespolenia kości moja radość trwała krótko, bo nieustannie towarzyszył mi narastający ból. Okazało się, że w szpitalu zostałem zarażony gronkowcem. W opinii lekarzy jedynym sposobem na ulgę w bólu i cierpieniu była amputacja. Nigdy nie pogodziłem się z tą diagnozą i nieustannie walczyłem w nadziei na uratowanie nogi – wspomina Ryszard, beneficjent Poland Business Run.

Po 8 latach szukania sposobów na wyleczenie, kilkunastu zabiegach chirurgicznych i wypróbowaniu alternatywnych metod na uratowanie nogi, walka pana Ryszarda zakończyła się w maju 2020 roku amputacją.

Moją pasją od zawsze była jazda na rowerze, a teraz myślę tylko o tym, by móc kiedyś znów swobodnie chodzić, bez obawy o upadek. Chciałbym pójść na spacer z wnuczkiem i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Na ten moment mogę tylko obserwować jego zabawy. Mam nadzieję, że turnus rehabilitacyjny przybliży mnie do swobodniejszego poruszania się i ułatwi życie z protezą – mówi Ryszard, który dzięki biegaczom weźmie udział w specjalistycznej rehabilitacji z nauką chodu o protezie.

To tylko jedna z wielu historii osób, które zwracają się o pomoc do Fundacji Poland Business Run. Od powstania całej idei pomagania przez bieganie już ponad 700 beneficjentów otrzymało protezy, wózki, rehabilitację i cenne godziny spotkań z psychologami. To, ile osób zyska wsparcie w tym roku, zależy od liczby firm, które zgłoszą się do udziału w wydarzeniu i opłacą udział swoich drużyn.  

Rejestracja sztafet odbywa się poprzez stronę organizatora: www.polandbusinessrun.pl. Zapisy trwają do 31 maja lub wyczerpania liczby pakietów startowych.

Źródło: Poland Business Run