„Żychlin W BIEGU” po raz drugi!

Położone w województwie łódzkim miasto Żychlin po raz drugi z rzędu stanie się areną zmagań biegaczy na dystansach 5 i 10 km. Impreza odbędzie się w niedzielę, 12 czerwca. Dla najlepszych przewidziano nagrody finansowe.

Miasteczko biegowe zlokalizowane będzie przy Stadionie Miejskim w Żychlinie – to tam usytuowane będą start i meta biegu, biuro zawodów, parking oraz miejsce dekoracji zwycięzców. Pierwsi na trasę ruszą uczestnicy biegu głównego na dystansie 10 km. Punktualnie o godz. 10:00 strzał startera rozpocznie ich zmagania. Siedem minut później o zwycięstwo powalczą zawodnicy w biegu towarzyszącym na 5 km.

Trasa obu dystansów wiedzie po tej samej pętli. Uczestnicy na krótszym dystansie pokonają trasę jednokrotnie, a uczestnicy 10 km dwukrotnie. Tuż przed startem obu biegów odbędzie wspólna rozgrzewka, którą poprowadzi Sławek Jagnyziak. Znany na Mazowszu instruktor sportów oraz biegania, prezes klubu OCR Bestie Legionowo, wcieli się również w rolę konferansjera.

Medale dla każdego oraz nagrody finansowe dla najszybszych

Każdy uczestnik „Żychlin W BIEGU” na mecie otrzyma medal, natomiast najlepsze trójki wśród kobiet i mężczyzn w kategorii OPEN (na obu dystansach) zostaną uhonorowane nagrodami finansowymi w kwotach: 300, 200 i 100 zł oraz pucharami, które otrzymają również zwycięzcy wszystkich kategorii wiekowych. Ceremonię wręczania nagród przewidziano na godzinę 12:30.

Cieszymy się, że sukces frekwencyjny zeszłorocznej edycji zachęcił władze gminy do organizacji kolejnej odsłony zmagań biegowych w Żychlinie. Mam nadzieję, że impreza na stałe zagości w kalendarzu lokalnych wydarzeń sportowych – powiedział Wojciech Pawelec, dyrektor sportowy biegu.

Zapisy nawet w dniu biegu, możliwy udział wózkarzy

Opłata startowa dla „Żychlin W BIEGU” do dnia 15 maja wynosi 60 złotych. Później wpisowe wzrasta do 70 złotych i jest to cena obowiązująca do 5 czerwca. Po tym terminie za udział w biegu uczestnicy zapłacą 90 złotych.

Zapisy do biegu prowadzone są na tej stronie internetowej. Co istotne, do biegu zapisywać się można nawet w dniu wydarzenia, ale wyłącznie w biurze zawodów (w godzinach 8:00-9:00), gdzie płatność odbywa się gotówką.

W biegu na dystansie 10 kilometrów mogą startować wózkarze. Do startu dopuszczeni będą zawodnicy korzystający z aktywnych wózków inwalidzkich (tzw. active wheelchair)

Świetne wyniki rok temu

Podczas zeszłorocznej, premierowej edycji „Żychlin w BIEGU” po zwycięstwo w biegu głównym sięgnęli  Patryk Kwasiborski z TKKF KUBUŚ SIERPC (36:20) oraz Agnieszka Kajak z Rozbiegani Żychlin (47:10). Z kolei na dystansie 5 km zwyciężyli: Jarosław Kulik z Bestie OCR Legionowo (17:17) oraz Agnieszka Pachniewska (21:49).

„Żychlin w BIEGU” poprzedzi zmagania kolarzy szosowych w ramach odbywającego się, tegorocznego cyklu ŻTC BIKE RACE. Żychlin będzie piątym etapem całej serii, składającej się z 10 lokalizacji.

Bardziej szczegółowe informacje o biegu dostępne są pod tym adresem, a tutaj można znaleźć regulamin zawodów.

Źródło: Projekt Komunikacja