Powraca Poznań Maraton! Na chętnych czeka 5 tysięcy pakietów

Wystartowały internetowe zapisy na 21. Poznań Maraton, który odbędzie się 16 października. Maratończycy wyruszą na ulice stolicy Wielkopolski po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią. 

– Wiemy, że zawodnicy stęsknili się za maratonem w Poznaniu, a my stęskniliśmy się za nimi – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 21. Poznań Maratonu. – Na wszystkich chętnych do startu ulicami naszego miasta czeka 5 tysięcy pakietów startowych. Liczymy na to, że rozejdą się wszystkie – dodaje.

Z koszulką lub bez

Organizatorzy maratonu, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przedstawili wzór oficjalnej koszulki imprezy. Będzie to jasna bluzka z krótkim rękawem z komputerowymi wzorami i logo maratonu. Do 19 lipca podstawowa opłata startowa wynosi 140 złotych, koszulka kosztuje dodatkowo 40 złotych.

– Jeśli podoba nam się najnowszy maratoński t-shirt, wystarczy przy rejestracji na 21. Poznań Maraton, kliknąć w opcję „dodaj koszulkę”. Jeżeli nie zrobimy tego przy rejestracji – nic straconego. Koszulkę będzie można dodać później, po zalogowaniu na konto biegacza – informują organizatorzy.

Zapisy prowadzone są na stronie www.marathon.poznan.pl. Po pierwszym dniu od uruchomienia rejestracji na liście startowej jest ponad 500 zawodników.

Ma być nowa trasa

Obecnie organizatorzy – Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji pracują nad nowym przebiegiem trasy. Zapowiadają, że będzie szybka i sprzyjająca biciu rekordów życiowych.

Jak w poprzednich latach bazą imprezy będą Międzynarodowe Targi Poznańskie, gdzie zlokalizowane będzie miasteczko maratońskie, start i meta biegu. Nie zabraknie też targów sportowych, które od wiosny tego roku mają nową nazwę: Run Sport Expo.

Źródło: POSiR

fot. Jakub Kaczmarczyk