Startują zapisy na VI Charytatywny Cross na Wyspie Energetyk

Można już się zapisywać na VI Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk w Polańczyku. 27 sierpnia uczestnicy zawodów pobiegną, aby pomóc niepełnosprawnym dzieciom ze Stowarzyszenia „Promyk Nadziei” w Ustrzykach Dolnych.

Na zawody można się zapisywać do 24 sierpnia 2021 roku poprzez stronę internetową www.timekeeper.pl. Warto to zrobić jak najszybciej, ponieważ w crossie – ze względu bezpieczeństwa – będzie mogło wystartować jedynie 200 osób.

Ciekawa trasa

Cross PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk to jeden z najciekawszych biegów przełajowych w Polsce. Trasa przygotowana przez Izabelę Zatorską, multimedalistkę Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w biegach górskich przebiega leśnymi ścieżkami Wyspy Energetyk otoczonej wodami Jeziora Solińskiego.

W programie przewidziane są trzy konkurencje: Bieg Główny na dystansie blisko 10 kilometrów (trzy pętle po około 3,2 km), Nordic Walking (dwie pętle po około 3,2 km), oraz Bieg dla Wczasowiczów (około 3,2 km). Na najmłodszych czekają biegi na Górkę Widokową i biegi rodzinne.

Bieg w Polańczyku od lat cieszy się bardzo dobrą opinia wśród zawodników. Biegacze chwalą go za malowniczą, wymagającą trasę, świetną organizację, atrakcyjne nagrody, oraz przyjazną, rodzinną atmosferę. Na starcie crossu stawali utytułowani biegacze z kraju i zagranicy z aktualnym mistrzem Polski w biegach górskich w stylu anglosaskim Sylwestrem Lepiarzem na czele.

Pobiegną i pomogą

Jednak to nie wynik sportowy jest najważniejszy w imprezie na Wyspie Energetyk. Głównym celem zawodów jest zbiórka pieniędzy na cele charytatywne. Tym razem uczestnicy zawodów pobiegną, by pomóc Stowarzyszeniu na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej „Promyk Nadziei” w Ustrzykach Dolnych. Jest to organizacja, która od ponad 20 lat wspiera niepełnosprawne umysłowo dzieci i młodzież z terenu Bieszczad. Zebrane podczas biegu pieniądze w całości zostaną przeznaczone na sfinansowanie specjalistycznej rehabilitacji 24 podopiecznych stowarzyszenia.

Źródło: PGE Energia Odnawialna