5 powodów, dlaczego warto wystartować w Abbott Night Run w Gdyni

Pierwsza edycja nocnego biegu ulicznego Abbott Night Run odbędzie się w Gdyni już 5 sierpnia. Do rywalizacji na dystansie 5 km szykuje się 400 zawodników, a my dzisiaj podpowiadamy, dlaczego warto rozważyć start w tym wydarzeniu. Zapisy na bieg trwają do 27 lipca.

Abbott Night Run odbędzie się w piątek, 5 sierpnia. Start biegu ze Skweru Kościuszki zaplanowany jest na godzinę 22:00. Trasa prowadzi m.in. ul. Świętojańską, Piłsudskiego i Bulwarem Nadmorskim. Bieg zadebiutuje w kalendarzu jako wydarzenie towarzyszące tegorocznej edycji Enea IRONMAN Gdynia.

1. Staniesz się częścią historii wielkiej imprezy

Zawody triathlonowe pod szyldem IRONMAN są organizowane w Gdyni od 2015 roku. To właśnie tutaj odbyły się pierwsze w Polsce zawody Ironman 70.3 i to tutaj triumfy święciły największe gwiazdy tej dyscypliny – z legendarnym Janem Frodeno na czele. Od ubiegłego roku w Gdyni triathloniści walczą również na pełnym dystansie Ironman. Impreza znakomicie się rozwija i w 2022 roku do jej programu dołącza nocny bieg Abbott Night Run na dystansie 5km. Biorąc w nim udział staniesz się częścią jednej z najbardziej prestiżowych imprez sportowych w kraju, które przyciągają czołowych triathlonistów z kraju i z zagranicy.

2. Poczujesz klimat Gdyni nocą

Przed wojną ukazał się album opisujący powstanie Gdyni pod tytułem „Miasto z morza i z marzeń.” Jej niezwykły klimat i atmosferę szczególnie poczujesz po zmroku. Nocne widoki w Gdyni potrafią oszołomić. Bulwar Nadmorski, przepięknie oświetlony Teatr Muzyczny i inne charakterystyczne obiekty zrobią na Tobie duże wrażenie. Usłyszysz szum Bałtyku i zobaczysz rozświetloną Gdynię w tle. Bieg Abbott Night Run wystartuje późno, bo o godzinie 22:00, ale na ulicach, które będziesz pokonywać z pewnością nie zabraknie ludzi. Turyści, kibice i mieszkańcy będą mocno zagrzewać Cię do walki o jak najlepszy wynik!

3. Powalczysz o dobry czas

Trasa Abbott Night Run zostanie wytyczona w ścisłym centrum Gdyni. Późno pora startu zawodów daje nadzieję, że będzie optymalna temperatura, aby podjąć walkę o dobry wynik. Profil trasy powinien sprzyjać, a doping kibiców z pewnością doda skrzydeł. Oczywiście po drodze czekać będzie na Ciebie podbieg na ulicy Świętojańskiej, ale potem będzie już mocno z górki! Wyjątkowym przeżyciem będzie na pewno finisz na Plaży Miejskiej w Gdyni. Oprawa mety będzie niesamowita – kolorowe światła, lasery, dymy i ognie. Będą też przygotowane trybuny dla publiczności. Te chwile na pewno zostaną w Twojej pamięci na długo.

4. Zwrócisz uwagę na ważny problem

Abbott Night Run to nie tylko sportowe emocje wieczorową porą i atrakcyjna trasa z finiszem w miejscu, w którym dwa dni później na metę wbiegać będą uczestnicy Enea IRONMAN Gdynia. Bieg ma także zwrócić uwagę na fakt, że 1,3 mld ludzi na świecie żyje dzisiaj bez dostępu do prądu i potrzebuje bezpiecznego, taniego źródła światła, zasilanego energią słoneczną. W pakiecie startowym znajdziesz m.in. latarkę czołową oraz żółtą, fluorescencyjną oficjalną koszulkę imprezy. Niesamowicie będzie wyglądała grupa 1,5 tysiąca zawodników pokonujących ulice Gdyni. Możesz być jednym z nich.

5. Połączysz urlop ze startem w zawodach

Spędzasz urlop w Trójmieście? Spróbuj uwzględnić start w Abbott Night Run w wakacyjnych planach. Możesz wyskoczyć do Gdyni wieczorową porą, po porannym rozbieganiu i leniwym dniu spędzonym na plaży. Udział w zawodach może być ciekawym punktem urlopowego pobytu nad Zatoką Gdańską. Rodzina może zająć się kibicowaniem, a po biegu świętowaniem sportowego sukcesu!

Z puli 1,5 tysiąca pakietów startowych przygotowanych przez organizatorów pozostało jeszcze nieco ponad 200 miejsc. Rejestracja odbywa się do 27 lipca poprzez platformę SlotMarket.pl. Aktualny koszt wpisowego to 80 złotych.

red

fot. Bartłomiej Zborowski