60. Bieg Westerplatte otworzył zapisy. To najstarszy bieg uliczny w Polsce

Gdański Bieg Westerplatte w tym roku odbędzie się już po raz sześćdziesiąty. Zaplanowana na 18 września jubileuszowa edycja najstarszego polskiego biegu ulicznego zapowiada się okazale. Organizatorzy uruchomili właśnie internetowe zapisy udostępniając prawie 4 tysiące pakietów startowych. 

Bieg Westerplatte jest najstarszą imprezą biegową w Polsce, zainicjowaną w 1962 przez dziennikarza sportowego Radia Gdańsk, Jerzego Geberta. Rozgrywany corocznie we wrześniu, ma na celu uczczenie pamięci wydarzeń września 1939 roku.

– Wiele osób, które już miały okazję wystartować w Biegu Westerplatte podkreśla, że na trasie można odczuć, że nie jest to zwykła, kolejna impreza biegowa, a element historii jest ściśle związany z atmosferą sportowej rywalizacji. Trasa tworzy symboliczną drogę od wojny do wolności – uważają organizatorzy.

Do pokonania tradycyjnie będzie trasa o długości 10 kilometrów ze startem na Westerplatte i metą tuż obok Europejskiego Centrum Solidarności.

Wystartowały zapisy

W tym roku obowiązuje limit 3,9 tysiąca uczestników. Decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń, nie warto więc odkładać decyzji o starcie na ostatnią chwilę.  Interntowe zapisy prowadzone są na stronie sts-timing.pl. Koszt pakietu startowego to 49 złotych.

Ubiegłoroczny Bieg Westerplatte zwyciężył Adam Głogowski z czasem 31:55, a w klasyfikacji kobiet najszybsza była jego żona, Katarzyna Pobłocka-Głogowska (37:59).

Źródło: Gdański Ośrodek Sportu