Bieg Ursynowa wystartuje 18 września

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powraca Bieg Ursynowa. Rywalizacja jak zwykle odbędzie się na świetnie nadającej się do bicia rekordów życiowych pięciokilometrowej trasie, która wiedzie główną arterią dzielnicy, czyli Aleją Komisji Edukacji Narodowej. Startu biegu w niedzielę, 18 września o godzinie 10:00.

Wraca szybka piątka

– Myślę, że wielu biegaczy z utęsknieniem czekało na powrót Biegu Ursynowa i teraz zarezerwują sobie niedzielę 18 września, aby wziąć w nim udział. Liczę na to, że w dopisze frekwencja i  w dużej gromadzie spotkamy się na starcie, trasie i mecie. Udział w naszej szybkiej „piątce” to może być też szansa na dobre „przetarcie” przed 44. Maratonem Warszawskim, który odbędzie się tydzień później – do udziału w biegu zaprasza Piotr Zalewski, Zastępca Burmistrza Ursynowa.

Trasa nadal będzie rozpoczynać się i kończyć przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Niewielka liczba zakrętów umożliwia zawodnikom ustanawianie nowych rekordów życiowych, a osobom dopiero rozpoczynającym przygodę z bieganiem daje doskonałą okazję do sprawdzenia swoich możliwości.

– Bieg Ursynowa to nie tylko świetna okazja na walkę o rekordy życiowe, ale i możliwość aktywnego spędzenia czasu w świetnej atmosferze. O tym właśnie mówi hasło biegu „Yes, I KEN”, nawiązujące do nazwy alei, którą prowadzi trasa – podkreślają organizatorzy.

Jutro ruszą zapisy

Wcześniej Bieg Ursynowa planowany był na 11 września, jednak data tego wydarzenia została przesunięta o tydzień, aby nie kolidowała z terminem Onkobiegu. To inna wyjątkowa impreza biegowa, która odbędzie się  również na Ursynowie.

Opłata za udział wynosi 55 zł, natomiast osoby powyżej 65. roku życia pobiegną bezpłatnie. Uczestnicy, którzy zameldują się na mecie otrzymają medal, wodę i koszulkę  biegową. W biegu mogą brać osoby, które ukończyły 12 lat. Zapisy na bieg rozpoczną się w środę, 13 lipca o godzinie 10:00 na stronie www.biegursynowa.waw.pl  Limit uczestników to 2 tysiące.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, zaś bieg zrealizuje Fundacja Run Vegan.

Źródło: Fundacja Run Vegan

fot. Sportografia.pl