LOTTO Triathlon Energy rusza na Pomorze. W weekend zawody w Starogardzie Gdańskim

Już 31 lipca cykl triathlonowych imprez LOTTO Triathlon Energy zawita do Skarszew i Starogardu Gdańskiego, jednych z najstarszych miast na całym Pomorzu. Impreza odbędzie się na dwóch dystansach: 1/4 Ironmana (950 metrów pływania – 45 kilometrów na rowerze – 10,5 kilometra biegu) oraz odpowiednio krótszym 1/8 Ironmana.

Nie tylko dla profesjonalistów

Druga odsłona tegorocznego cyklu LOTTO Triathlon Energy rozpocznie się od startu 1/8 Ironmana o godzinie 9:00, dłuższy dystans ruszy o 10:15. Na obu dystansach prowadzona będzie również rywalizacja sztafet. Etap pływacki odbędzie się na Jeziorze Borówno Wielkie w Skarszewach, tam również będzie strefa zmian T1 oraz część biura zawodów. Stamtąd zawodnicy i zawodniczki na rowerach pojadą w kierunku Starogardu, żeby przy Stadionie im. Kazimierza Deyny rozpocząć bieg. Pętla biegowa będzie poprowadzona ulicami: Podgórną, Kościuszki i Chojnicką.

Biuro zawodów będzie umiejscowione przy stadionie im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim, podobnie jak strefa zmian T2.

Organizatorzy zapewniają, że oba dystanse (1/4 i 1/8 Ironmana) są atrakcyjne zarówno dla profesjonalistów, jak i dobrze wytrenowanych amatorów. Ich zdaniem warto sprawdzić swoje siły na krótszych dystansach, zanim podejmiemy się walki z tymi najbardziej wymagającymi.

fot. Bartłomiej Zborowski

– Zależy nam zawsze na tym, żeby zapewnić uczestnikom wiele atrakcji. Sport to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa i zdrowie. Mam nadzieję, że zaszczepiamy pasję do niego u kolejnych osób – podkreśla Adam Greczyło, dyrektor i organizator LOTTO Triathlon Energy.

Rywalizacja triathlonowa, czyli połączenie wyścigu pływackiego, rowerowego i biegowego, zyskuje w Polsce ogromną popularność. Ukończenie każdego dystansu daje olbrzymią radość. Jednocześnie jest to sport łatwo dostępny, niewymagający wieloletnich treningów, żeby zacząć się nim bawić. Dzięki temu z roku na rok liczba uczestników najciekawszych imprez rośnie.

–  Triathloniści doceniają atrakcyjne lokalizacje i wysoki poziom organizacyjny, to dla nich kluczowe aspekty przy planowaniu kalendarza startów. Doskonale widać to było w trakcie niedawnych zawodów w Lublinie. Imprezy spod znaku Lotto Triathlon Energy to dla startujących znak jakości, z czego jestem bardzo dumny. Zapraszam wszystkich do Starogardu Gdańskiego, w którym już 31 lipca czeka nas piękna sportowa przygoda – mówi Adam Greczyło, d

Wakacje z triathlonem

LOTTO Triathlon Energy to seria czterech zawodów w pięknych zakątkach naszego kraju. Poza starogardzkim wydarzeniem, czekają nas jeszcze dwie imprezy, 14 sierpnia w Chełmży, a 28 sierpnia w Mrągowie. 17 lipca w Lublinie odbyła się pierwsza z wakacyjnej serii, przyciągając tłumy entuzjastycznych triathlonistów. Cały cykl rozpoczął się 29 maja w Gniewinie na Pomorzu. Organizatorzy zachęcają do spędzenia całego lata z cyklem, przypominając że trzy najlepsze wyniki danego zawodnika zaliczają się do klasyfikacji generalnej cyklu, w której czekają atrakcyjne nagrody. 

– Gwarantujemy dobrą zabawę, wysoki poziom organizacji, atrakcyjne trasy i nagrody od naszych sponsorów dla najwytrwalszych uczestników. Warto przy planowaniu wakacji na czerwono zaznaczyć sobie na mapie miejsca, w których będziemy gościć – uśmiecha się Adam Greczyło.

Źródło: LOTTO Triathlon Energy