Nadchodzi GEL-Kayano 29. To nowa odsłona treningówki ASICS dla pronatorów

O 10 gram lżejszy od poprzednika jest Gel-Kayano 29, nowy model flagowej treningówki ASICS dla pronatorów, który już wkrótce trafi do sklepów stacjonarnych i internetowych. Projektanci japońskiej marki wprowadzili kilka zmian w obrębie podeszwy środowej, których celem było zwiększenie amortyzacji oraz dynamiki przetaczania stopy podczas biegu.

Model GEL-Kayano to tradycyjnie jeden z najlepiej amortyzowanych butów w ofercie ASICS. To klasyk, który od kilkunastu lat chętnie wybierany jest przez biegaczy, którzy potrzebują modelu o dobrych właściwościach stabilizujących.

– Dzięki zaangażowaniu i zastosowanym innowacjom, nieustannie ulepszamy ten produkt. Staramy się wesprzeć każdego w doświadczaniu pozytywnego wpływu sportu na ciało oraz umysł. Bez wątpienia GEL-Kayano 29 jest jednym z najlepszych partnerów na treningach – powiedziała Linda van Aken, wiceprezes Running&SportStyle w ASICS EMEA.

Jeszcze stabilniejszy

Nowy GEL-Kayano wyróżnia zmieniona konstrukcja, w której pierwszoplanową rolę odgrywa zlokalizowana w tylnej części podeszwy technologia LITETRUSS odpowiedzialna za poprawę stabilności. Producent zapewnia, że prowadzi ona stopę podczas biegu i umożliwia bardziej efektywne wybicie z palców. Proces ten wspiera kolejna z innowacji ASICS, czyli pianka FF Blast Plus, którą znajdujemy w przedniej części podeszwy w jej górnej warstwie. Zwiększona stabilność buta może odgrywać ważną rolę podczas długich wybiegań oraz maratonów.

Zmiany nie ominęły również cholewki buta, której główna część została wykonana w co najmniej 50% z materiałów pochodzących z recyklingu zapewniających wysokie właściwości wentylacyjne i komfort użytkowania. Model posiada również niskoprofilowy, zewnętrzny zapiętek, który wygodnie podpiera stopę, gwarantując zaawansowane wsparcie dla jej tylnej części.

Z wyglądu nowy GEL-Kayano 29 prezentuje się zgrabniej i smuklej, mimo, że są to buty o standardowej szerokości. W porównaniu do poprzednika wersję oznaczoną numerem 29 udało się trochę odchudzić. W rozmiarze US 9 waży około 300. Drop, czyli różnca w spadku między wysokością pięty i przedniej części buta wynosi 10 mm.

Już wkrótce w sklepach

Model ASICS GEL-KAYANO 29 będzie dostępny w odsłonie damskiej i męskiej od 29 lipca na stronach ASICS.com, SklepBiegacza.pl, ButyJana.pl i Eobuwie.pl. Będą kosztować 869 złotych.

Źródło: ASICS