Nowe wyzwania na Przeszkodowym Biegu Hutnika

Najbardziej industrialny w kraju wystartuje już po raz szósty. Miłośnicy survivalu i mocnych wrażeń zmierzą się na dystansie 10 kilometrów. Organizatorzy Przeszkodowego Biegu Hutnika zapowiadają większą ilość zadań oraz nową trasę!

Przeszkodowy Bieg Hutnika na stałe wpisał się w krajobraz imprez o charakterze przygodowo-survivalowych. Poprzednie edycje przyciągały na start zarówno zawodników OCR, jak również pasjonatów i miłośników industrialnych klimatów, dla których start w zawodach był jedyną okazją do zwiedzenia pracującej w trybie 24-godzinnym Huty ArcelorMittal Warszawa. Podobnie będzie tym razem. Szósta edycja odbędzie się w dniu 9 października (niedziela) o godz. 9:00 (start pierwszej fali). Planowany dystans to około 10 kilometrów.

Będą nowości

Wzorem poprzednich edycji organizatorzy urozmaicą trasę – planowana jest większa ilość zadań niż ostatnio. Zawodnicy poznają również nowe, niezbadane wcześniej zakątki warszawskiej huty.

Wytyczanie trasy naszego biegu porównać można do książkowej Narni C.S Lewisa. Przechodząc przez bramę zakładu mamy wrażenie, że przechodzimy do innej, równoległej  rzeczywistości, w której odkrywamy co edycję nowe, niesamowite miejsca, o których często nie wiedzą nawet sami pracownicy. Tak będzie i tym razem – kolejne ciemne, mroczne pomieszczenia, podniesiony próg trudności, zmodernizowana trasa oraz zadania, które do cna wyczerpią organizm, a przy tym bogata, czasem nieznana historia tego miejsca spowodują, że udział w naszym biegu będzie niezapomnianym przeżyciem – przekonuje Sławek Jagnyziak, dyrektor sportowy Przeszkodowego Biegu Hutnika.

Jakie atrakcje będą czekać na uczestników tegorocznej edycji? Z pewnością nie zabraknie przeszkód znanych z wcześniejszych odsłon Przeszkodowego Biegu Hutnika. Czołganie się pod kolczastymi zasiekami, pokonywanie rowów z lodowatą wodę, wspinanie się po ścianach czy dźwiganie stalowych prętów lub innych elementów hutniczego krajobrazu – to tylko część wyzwań czekających na śmiałków. Zawodnicy przebiegną również przez część zlokalizowanych na terenie huty hal i zakładów. W tegorocznej rozpisce znajdą się te pracujące (np. walcownia), jak i opuszczone obiekty.

Nie zabraknie klasycznych zadań OCR, aczkolwiek stawiamy na przeszkody wynikające z naturalnego ukształtowania terenu oraz elementów huty, co czyni ten bieg tak unikalnym w skali całej Europy. To ma być ekstremalna przygoda, którą wszyscy zapamiętają na długo – dodaje Jagnyziak.

Jak twierdzą organizatorzy, na trasie dominować będą  przeszkody ogólnorozwojowe, wymagające od uczestników pełnego arsenału sprawności związanego z przenoszeniem, dźwiganiem czy skakaniem. Biegacze muszą być również przygotowani na utrudniające rywalizację błoto oraz wszechobecny żwir i pył.

Rywalizacja toczona będzie w kilkudziesięcioosobowych grupach, startujących co kilkanaście minut. Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna (dla mężczyzn i kobiet) oraz drużynowa. Liczba uczestników wynosi 360 osób. Po osiągnięciu zakładanego poziomu frekwencji, zapisy elektroniczne zostaną wstrzymane.

Hutniczek dla najmłodszych

Równocześnie, wzorem lat poprzednich, organizowany będzie Bieg Hutniczka dla najmłodszych miłośników przygody oraz mocnych wrażeń. W zależności od kategorii wiekowej, pokonywać oni będą trasę na dystansach od 600 do 1600 m. Każdy uczestnik zmagań otrzyma medal na mecie.

Więcej informacji o samym biegu znajduje się pod adresem: www.bieghutnika.pl

Zapisy do Przeszkodowego Biegu Hutnika oraz biegu dla dzieci: https://zapisyonline.pl/wydarzenie/305,vi-przeszkodowy-bieg-hutnika

Źródło: Bieg Hutnika