Silesia Marathon z oficjalną koszulką. Impreza za dwa miesiące

Organizatorzy Silesia Marathonu zaprezentowali dzisiaj wzór oficjalnej koszulki, którą w pakietach startowych otrzymają uczestnicy maratonu, półmaratonu i ultramaratonu. Impreza odbędzie się na Śląsku w dniach 1-2 października. Na liście startowej znajduje się już prawie 5,2 tysiąca zawodników. 

Stroje dla bohaterów

Z przodu i z tyłu oficjalnej koszulki widnieje logo Silesia Marathon, a na piersi z prawej strony znalazł się znak herbowy Województwa Śląskiego. W projekcie dominują trzy kolory – biały, niebieski i czerwony, a wzory nawiązują do kształtu błyskawicy.

– Każdy bohater musi mieć odpowiedni strój! Jedni noszą zbroje, inni peleryny i kapelusze, a jeszcze inni… koszulki biegowe! Czekaliście, dopytywaliście, a my nie mogliśmy się doczekać, aż w końcu będziemy mogli ją Wam pokazać. Mamy nadzieję, że tegoroczna koszulka przypadnie Wam do gustu tak samo jak poprzednie i jeszcze mocniej zmotywuje Was do treningów przygotowujących do tego wielkiego dnia – napisali w mediach społecznościowych organizatorzy z Fundacji Silesia Pro-Active.

Duże zainteresowanie Silesia Marathonem

Do startu tegorocznej edycji Silesia Marathonu zostało 67 dni. Na stronie silesiamarathon.pl cały czas trwają zapisy na maraton, półmaraton i ultramaraton. Na liście wszystkich imprez znajduje się obecnie prawie 5,2 tysiące zawodników.

Najwięcej, bo ponad 2 tysiące wybrało dystans półmaratonu, prawie 1,8 tysiąca szykuje się do startu na trasie biegu głównego o długości 42,195km. Najmniej, bo niecałe 200 osób zapisało się na ultramaraton na dystansie 50km, ale warto pamiętać, że limit uczestników na tej trasie to tylko 1000 osób.

Silesia Półmaraton

Silesia Marathon to największa impreza biegowa Śląsku odbywająca się od 2009 roku. To jedyny w Polsce i Europie bieg maratoński prowadzony ulicami czterech miast. 2 października biegacze będą mieli okazję odwiedzić Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów.

W programie imprezy znajduje się nie tylko bieg główny na dystansie 42.195 km, ale i liczne biegi towarzyszące. W ramach zawodów organizowany jest półmaraton (21.097 km), minimaraton (4,2) oraz bieg ultra na dystansie 50 km. Uczestnicy wszystkich biegów finiszować będą na Stadionie Śląskim, największej lekkoatletycznej arenie w Polsce.

Trasa Silesia Marathonu posiada międzynarodowy atest. Bieg należy do największego stowarzyszenia AIMS (Międzynarodowe Stowarzyszenie Maratonów i Biegów Ulicznych). Od pierwszej edycji zawody rozgrywane są pod honorowym patronatem Ministra Sportu, a od 2017 roku również Marszałka Województwa Śląskiego.

red