Znów pobiegną przez Most. Burmistrz Białołęki też szykuje się do startu

4 września po pandemicznej przerwie powróci Bieg przez Most w warszawskiej dzielnicy Białołęka. Dystans to 10 km, trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA). Biegacze pokonają most im. Marie Curie-Skłodowskiej, z którego rozciąga się piękna panorama Warszawy i Wisły.

Na 10-kilometrowej, asfaltowej trasie atestowanej przez PZLA z minimalnym podbiegiem na most będzie rywalizować 1000 biegaczy. Limit czasu na pokonanie dystansu to 90 minut, a w dotarciu do mety w założonym tempie pomogą biegaczom liczne “Zające” (grupy na czas  od 40 do 90 minut).

Burmistrz też pobiegnie

Tradycyjnie biegaczy czeka dodatkowa obok Open, atrakcyjna rywalizacja w kategorii „najszybszy biegacz/biegaczka na odcinku specjalnym przez Most” o długości około 2,5km. Zawodnicy, którzy ten fragment trasy pokonają najszybciej, zdobędą statuetki oraz dodatkowe nagrody.

Bieg wystartuje 4 września 2022 r. o godzinie 11:00 przy Galerii Północnej, u zbiegu ulic Szafrańców i Trakt Nadwiślański. Tam też będzie zlokalizowana Meta i Miasteczko Biegowe. Taka lokalizacja powinna ułatwić uczestnikom dojazd na bieg środkami transportu miejskiego. Dla osób przyjeżdżających samochodem nie zabraknie miejsc parkingowych w Galerii Północnej.

Trasa Biegu przez Most przebiega ulicami: Świderską, Nowodworską, Odkrytą do skrzyżowania z ul. Stefanika, gdzie będzie nawrót. Po nawrocie, z ulicy Świderskiej zawodnicy wbiegną na most, by pokonać odcinek specjalny. Po kolejnej nawrotce ostatnia prosta poprowadzi biegaczy do mety.

Biuro zawodów będzie zlokalizowane w Galerii Północnej przy ul. Światowida 17 w Warszawie.

To już dziewiąty raz, kiedy biegacze staną na starcie tak ważnego dla naszej dzielnicy wydarzenia. Dlatego bardzo się cieszę, że w tym roku osobiście będę mógł wystartować w Biegu przez Most, który na stałe wpisał się do kalendarza białołęckich, a także warszawskich imprez sportowych – mówi Grzegorz Kuca, burmistrz Dzielnicy Białołęka.

Trwają zgłoszenia

Opłata startowa za udział w biegu wynosi 59 złotych. Zapisy on-line będą aktywne do 28 sierpnia Po tym terminie rejestracja będzie możliwa przed startem w biurze zawodów. W takim przypadku wpisowe będzie 10 złotych wyższe.

Dla wszystkich zawodników zostaną przygotowane pakiety startowe z imiennym numerem startowym i koszulką techniczną z logo wydarzenia. Każdy biegacz, który ukończy zawody, otrzyma po przekroczeniu linii mety pamiątkowy medal, a także napój i posiłek regeneracyjny.

Biegacze zostaną sklasyfikowani na mecie w kategoriach Open, odcinek specjalny przez Most oraz wiekowych. Nagrodzeni zostaną również samorządowcy i mieszkańcy Białołęki.

Zawodnicy z miejsc 1-3 w kategoriach Open oraz na odcinku specjalnym otrzymają puchary i nagrody. Biegacze, którzy staną na podium w pozostałych klasyfikacjach zostaną wyróżnieni statuetkami i atrakcyjnymi upominkami.

W tym roku po raz pierwszy podczas Biegu przez Most odbędą się również biegi dedykowane młodszym uczestnikom. Dzieci pobiegną na trzech dystansach, a na wszystkich startujących będzie czekał medal. Bieg dzieci jest bez opłat startowych. Informacje o zapisach wkrótce.

Źródło: Fundacja Run Vegan

fot. Jacek Deneka/ UltraLovers