Brąz jak złoto. Sofia Ennaoui znów ma medal mistrzostw Europy!

Sofia Ennaoui wywalczyła brązowy medal w biegu na 1500 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. Wygrała Brytyjka Laura Muir, która obroniła tytuł sprzed czterech lat z Berlina.

W wielkim stylu do europejskiej elity powróciła Sofia Ennaoui, którą na długich 20 miesięcy wyeliminowała z treningów i startów poważna kontuzja. Wysoką formę sygnalizowała już podczas startów we wiosennych mityngach, a także podczas lipcowych mistrzostw świata w Eugene, gdzie w finale biegu na 1500 metrów była piąta.

Polka zdecydowanie wygrała swój bieg eliminacyjny z czasem 4.02,73 i ze spokojem czekała na finałową rozgrywkę.

Do ostatniego okrążenia finałowych zawodów miała bieg pod kontrolą, ale przespała moment, gdy faworyzowana Muir wspólnie z Irlandką Ciarą Maggean podkręciły tempo i oderwały się od stawki. Ennaoui rzuciła się w pościg za nimi ale strata była zbyt duża. Wypracowała sobie za to wystarczająco dużą przewagę nad pozostałymi zawodniczkami, aby wywalczyć brąz.

Sofia Ennaoui finiszowała z czasem 4:03,59. Złoto obroniła Muir (4:01,08), a ze srebra cieszyła się Mageean (4:02,56).

– Jestem przeszczęśliwa. Po tylu perypetiach, po tylu przygodach, ten medal jest dla mnie jak złoto – powiedziała Sofia Ennaoui w wywiadzie dla TVP Sport.

Dla Ennaoui to drugi w karierze medal mistrzostw Europy na otwartym stadionie. Cztery lata temu, w Berlinie wywalczyła srebrny krążek.