Rodzinne Mistrzostwa Europy na AWF Warszawa. Bezpłatne biegi i strefa kibica

Już w najbliższą niedzielę, 21 sierpnia o godzinie 12:00 na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie rozpoczną się Rodzinne Mistrzostwa Europy, czyli połączenie wspólnego oglądania zmagań zawodników w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy z zabawą oraz rywalizacją sportową w wybranych konkurencjach.

Organizatorzy do udziału w wydarzeniu zachęcają całe rodziny. W programie imprezy są bezpłatne zawody dla dzieci, młodzieży i dorosłych na lekkoatletycznym stadionie AWF Warszawa. Planowane są następujące konkurencje w kategoriach wiekowych od dzieci młodszych do mastersa: Bieg indywidualny: 60 m., 300 m., 600 m., 1000 m, sztafeta mieszana 4 x 100 m.

Na każdego uczestnika będzie czekać dyplom i poczęstunek, a dla zwycięzców medale oraz puchary.

Dla każdego coś sportowego

W Hali Gier AWF Warszawa każdy prawdziwy kibic będzie mógł wygodnie oglądać relacje z mistrzostw Europy w Monachium na dużym ekranie. Będzie również strefa dla najmłodszych z atrakcjami w postaci: malowania buziek, puszczania mega baniek mydlanych, plecenia wianków, czy skakania na dmuchańcach.

– Animatorzy zadbają, aby każde dziecko znalazło coś dla siebie. Zajęcia sportowe z trenerami, animacje czy po prostu odpoczynek na trawie. To i wiele więcej będzie czekało na każdego młodego sportowca – zapowiadają organizatorzy.

Polski Związek Lekkiej Atletyki przygotuje efektowną strefę aktywności sportowych, w której w skład będą wchodziły stacje lekkoatletyczne. Pod okiem profesjonalnych trenerów każdy uczestnik będzie mógł spróbować swoich sił w takich konkurencjach jak: pchnięcie kulą, bieg płotkarski na dystansie 20 m, skok w dal z miejsca, skok wzwyż oraz rzut Vortexem do celu.

Zgłoszenia będą przyjmowane na miejscu w Hali Gier. Można się również zarejestrować na stronie starter.pzla.pl

Źródło: AWF Warszawa