ASICS Novablast 3. Wzór origami i jeszcze bardziej sprężysta pianka

ASICS wprowadza na rynek trzecią generację butów do biegania Novablast. Uniwersalna treningówka zachowuje wszystkie najlepsze cechy poprzedników – a zatem dynamikę, lekkość i energię. Za jeszcze większą sprężystość i amortyzację odpowiedzialna jest zlokalizowana w podeszwie nowa pianka FF Blast Plus. 

Nowa pianka

Największą innowacją w porównaniu do poprzednika jest umieszczenie w podeszwie środkowej Novablast 3 pianki FF Blast Plus, która gwarantuje bardziej energiczne odbicie na każdym kroku. Drop, a więc różnica wysokości podeszwy między palcami a piętą wynosi 8 mm. Nowa treningówka ASICS waży 253 g i jest o około 22 gramy lżejsza od wcześniejszej wersji.

Projektanci japońskiej marki zadbali o lepsze dopasowanie do stopy cholewki buta wprowadzając do modelu Novablast 3 klinowy system osłony języka pod nazwą ASICS Notch Tongue Construction. Jego zadaniem jest stabilizacja środstopia i zapobieganie przesuwania się języka podczas biegania. Dla poprawy trzymania pięty wzmocniono konstrukcję w tylnej części buta.

Biegowe origami

Z wyglądu buty do biegania Novablast 3 nawiązują do geometrycznego wzoru origami.  Cholewka z żakardowej siateczki oferuje komfort, wsparcie i przewiewność. Jej główna część została wykonana w co najmniej 75% z materiałów pochodzących z recyklingu, co pozwala zmniejszyć emisję ilość odpadów i emisji dwutlenku węgla.

– Dzięki ewolucji wzornictwa i zaawansowanej technologii, nowa generacja popularnej treningówki gwarantuje jeszcze lepsze wrażenia z biegania. Naszą misją jest wsparcie wszystkich entuzjastów zdrowego stylu życia w doświadczaniu mocy sportu zarówno na ciele, jak i umyśle. Buty Novablast 3 są lekkie, amortyzujące i sprężyste, stanowiąc prawdziwą motywację dla skutecznej implementacji naszej filozofii założycielskiej – „w zdrowym ciele, zdrowy duch” – powiedział Hisanori Fujita, kierownik działu obuwia sportowego w ASICS.

Gdzie kupić? Ile kosztuje?

Model Novablast 3 jest dostępny w odsłonie damskiej i męskiej na ASICS.com, Eobuwie.pl, ButyJana.pl i Sklepbiegacza.pl. Kosztuje 679 złotych.

Źródło: ASICS