42,195FM Podcast. O Polaku, który będzie biegał w najwyższych górach świata

Właśnie ukazał się nowy odcinek podcastu 42,195FM, a jego gość to Szymon Makuch – polski ultras, który stoi właśnie w obliczu największego wyzwania w swojej biegowej przygodzie. Zamierza samotnie pokonać biegiem ponad tysiąc kilometrów przez trzy najwyższe łańcuchy górskie na świecie, znajdujące się w północnym Pakistanie. 

Słuchaj podcastu:

Jeżeli wybierasz się na samotny kilkutygodniowy bieg po pozbawionej cywilizacji części Islandii, a dotychczas Twoim najdłuższym biegiem był bieszczadzki Rzeźnik, to więcej niż pewne, że popełnisz masę błędów logistycznych i sportowych. Tak właśnie postąpił Szymon Makuch, który od tamtego czasu zrealizował już z powodzeniem kilka wypraw ultra i jest znacznie bogatszy w doświadczenia.

W nowym odcinku podcastu 42,195FM Makuch opowiedział on o przygotowaniach sportowych, logistyce, sprzęcie i wielu biegowych smaczkach związanych z pierwszą w historii próba przebiegnięcia ekstremalnej trasy, prowadzącej z Chitral przez Gilgit, Skardu aż po Naran. 

Takiego wyzwania Szymon Makuch podjął się w ramach czwartej edycji “Biegu po emocje” — KArakoRUN2022. Wyprawa poświęcona jest wsparciu dzieci z chorobami onkologicznymi. Biegacz jako jej organizator, podzielił się ze słuchaczami również pozabiegowymi przeciwnościami z jakimi musi mierzyć się, chcąc pomóc innym.

Z jego doświadczeń możemy wyciągnąć sporo dla siebie niezależnie od tego, czy szukamy w naszej biegowej pasji ekstremalnych przeżyć, czy traktujemy ją jako przyjemny dodatek do codzienności.

Duża dawka wiedzy

Z rozmowy, którą z Szymonem Makuchem przeprowadził Kuba Pawlak dowiecie się między innymi:

– ile kilometrów można przebiec w trampkach z bazaru?
– co może pójść nie tak, gdy planujesz wyprawę biegową pierwszy raz?
– jak wygląda przeskok z Biegu Rzeźnika do 620 kilometrów z 12 kilogramowym plecakiem?
– ile kosztuje niezbędne wyposażenie ultrasa?
– jak szczegółowo wygląda plan treningowy do biegu trwającego kilka tygodni?

„42,195 FM” to nowa pozycja na mapie podcastów dedykowanych biegaczom. Za projekt odpowiedzialny jest Kuba Pawlak, którego głos znany był miłośnikom słuchowisk o tematyce sportowej, za sprawą współpracy z bieganie.pl.

red