Bieg Hutnika. Ostatnie dni zapisów na najbardziej industrialny bieg w Polsce

Przeszkodowy Bieg Hutnika zbliża się wielkimi krokami. W tym roku organizatorzy stawiają na więcej zadań siłowo-wytrzymałościowych. Na nowej trasie uczestnicy pokonają dystans około 12 kilometrów. Zapisy trwają do 7 października.

Odbywający się na terenie działającej Huty ArcelorMittal Warszawa Przeszkodowy Bieg Hutnika to chyba najbardziej industrialny bieg w Polsce. Jego uczestnicy pokonują trasę, która prowadzi przez pracujące hale i zakłady przemysłowe, a część przeszkód stanowią elementy hutniczej infrastruktury.

W gronie startujących rokrocznie znajdują się zawodnicy OCR, zwykli biegacze, miłośnicy industrialnych klimatów, jak i poszukiwacze mocnych wrażeń. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniu 9 października (niedziela) o godz. 9:00 (start pierwszej fali). Planowany dystans to około 12 kilometrów, naszpikowanych kilkudziesięcioma przeszkodami.

Większy poziom wyzwań

W tym roku organizatorzy planują podnieść poziom wyzwań podczas biegu. Zmodernizowana trasa oraz nowa koncepcja zadań będą stanowić doskonałą okazję do sprawdzenia siebie oraz swoich słabości w ekstremalnych warunkach. Podczas rywalizacji zawodnikom przyjdzie się mierzyć z takimi wyzwaniami jak: czołganie pod kolczastymi zasiekami, pokonywanie rowów z lodowatą wodą, wspinanie po ścianach czy dźwiganie stalowych prętów lub innych elementów hutniczego krajobrazu.

Bogate pakiety startowe, posiłek po biegu oraz… kawa

Zapisy do biegu (link poniżej) prowadzone są elektronicznie do wyczerpania limitu miejsc (360 osób). W ramach pakietu startowego każdy zawodnik otrzyma koszulkę, napój i baton, wejściówkę do parki trampolin, talon na posiłek oraz medal. Dla najlepszych w kategorii ELITE i drużynowej przewidziano nagrody rzeczowe (między innymi vouchery do sąsiadującej z hutą Galerią Młociny) oraz unikalne, wyprodukowane w hucie pręty. W trakcie zawodów uczestnikom serwowana będzie kawa dla sportowców marki SPORTS COFFEE. Na stoisku partnera będzie możliwość zakupienia jedynej na rynku kawy dla sportowców i osób aktywnych.

Rywalizacja toczona będzie w kilkudziesięcioosobowych grupach, startujących co kilkanaście minut (tzw. falach).

Rywalizacja dla najmłodszych

Równocześnie, wzorem lat poprzednich, organizowany będzie Przeszkodowy Bieg Hutniczka dla najmłodszych miłośników przygody oraz mocnych wrażeń (w wieku 4-15). W zależności od kategorii wiekowej, pokonywać oni będą trasę na dystansach od 600 do 1600 m. Każdy uczestnik zostanie uhonorowany na mecie medalem, kubkiem i słodką przekąską. Organizator nie będzie nagradzał najlepszych w kategoriach wiekowych. Zamiast tego wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane upominki.

Zapisy do Przeszkodowego Biegu Hutnika oraz biegu dla dzieci trwają na tej stronie, a więcej informacji o samym wydarzeniu znajduje się pod adresem: www.bieghutnika.pl

Źródło: Bieg Hutnika