Garmin z nowymi zegarkami z serii Venu Sq 2. Dużo funkcji i atrakcyjna cena

Garmin zaprezentował dzisiaj na targach IFA w Berlinie nowe modele zegarków GPS  Venu Sq 2 oraz Venu Sq 2 Music. Oba oferują całodobowe monitorowanie zdrowia i aktywności, czytelny dotykowy ekran AMOLED i aplikacje. Drugi z inteligentnych zegarków to rozwiązanie dla osób, które nie wyobrażają sobie uprawiania sportu bez muzyki.

Partner treningowy

Nowe zegarki z serii Venu Sq 2 wyposażone są w 1,4-calowy prostokątny wyświetlacz dotykowy z aluminiowym bezelem i wygodnym silikonowym paskiem. Z wyglądu kształtem koperty przypominają trochę Apple Watch.

Urządzenia Garmin oferują ponad 25 aplikacji sportowych do aktywności w pomieszczeniach i na zewnątrz z GPS, w tym chodzenie, bieganie, jazda na rowerze czy tenis – a do tego wszystkie treningi można łatwo przełączać i modyfikować. Wśród wbudowanych aplikacji znalazły się także m.in. trening cardio, siłowy, joga, HIIT czy Pilates.

Korzystając z aplikacji Garmin Connect, użytkownicy mogą wybierać spośród dziesiątek dodatkowych, gotowych treningów lub tworzyć własne z ponad 1600 ćwiczeń, a następnie pobierać je bezpośrednio na zegarek. Biegacze trenujący do biegu na 5 czy 10 km lub półmaratonu mogą korzystać z opcji trenera na nadgarstku dzięki bezpłatnym planom treningowym Garmin Coach dostosowywnych na podstawie celów i wyników. Po zakończonym treningu zegarek z serii Venu Sq 2 nadal śledzi kroki, minuty intensywnej aktywności, spalone kalorie i wiele innych parametrów.

Seria Garmin Venu Sq 2 charakteryzuje pojemna bateria, która umożliwia nawet 11 dni pracy w trybie smartwatch na jednym ładowaniu. Zegarek zapewnia nadgarstkowy pomiar tętna 24/7 oraz dzięki funkcji Body Battery monitoruje poziom energii w ciele. Można łatwiej wybrać najlepszy moment na aktywność i odpoczynek.

Więcej danych o zdrowiu

Nowy Garmin czuwa również podczas snu użytkownika. Gromadzi informacje na temat jego faz, zmiany tętna i poziomu stresu. Mierzy saturację krwi oraz dane o oddechu. Pozwala to na kompleksową ocenę jakości snu oraz określenie stopnia regeneracji organizmu.

Zegarki z serii Venu Sq 2 śledzą także poziom stresu w ciągu dnia i przypominają o relaksie. Rozluźnić można się wykonując ćwiczenia oddechowe przedstawione na wyświetlaczu smartwatcha. Podczas takiej aktywności monitorowany jest  oddech, średnie tętno oraz zmiany poziomu stresu.

Garmin Venu Sq 2 to ciekawa propozycja dla kobiet. Urządzenie dostarcza aplikacji Garmin Connect dane, które pozwalają monitorować cykle menstruacyjne lub ciążę, zapisywanie objawów oraz korzystanie ze wskazówek na temat odżywiania i aktywności.

Inteligentny zegarek

Zegarki z serii Venu Sq 2 zostały wyposażone w wiele inteligentnych funkcji. Bezpośrednio z poziomu nadgarstka można odbierać wiadomości tekstowe i przeglądać aktualizacje z mediów społecznościowych czy e-maile (po sparowaniu ze smartfonem Apple lub Android). Funkcje bezpieczeństwa i śledzenia przesyłają bieżącą lokalizację użytkownika do wybranych kontaktów lub automatycznie wysyłają wiadomość w przypadku wykrycia zdarzenia.

Zegarki można personalizować pobierając wybrane aplikacje, tarcze zegarka i inne elementy ze sklepu Connect IQ. Wychodząc na trening z zegarkiem Garmin Venu Sq 2 nie trzeba mieć przy sobie portfela lub karty płatniczej, dzięki funkcji Garmin Pay, która umożliwia płatności zbliżeniowe.

Z kolei użytkownicy Venu Sq 2 – Music mogą przechowywać do 500 utworów bezpośrednio na zegarku, w tym playlisty z serwisów Spotify, Amazon Music i Deezer.

W przystępnej cenie

Zegarek z serii Venu Sq 2 kosztuje 1280 złotych i dostępny jest na stronie garmin.com w kolorach ciemnoszary/stalowoszary, biały/kremowozłoty oraz miętowy/metaliczny miętowy. Model Venu Sq 2 Music można zakupić w wersjach kolorystycznych: czarny/stalowoszary, kość słoniowa/brzoskwiniowozłoty i francuska szarość/kremowozłoty w cenie około 1415 złotych.

Źródło: Garmin