Jutro Dzień Bez Samochodu. Suunto namawia do biegania do pracy

Fińska marka Suunto zachęca do rejestrowania tras do pracy w aplikacji mobilnej Suunto przy pomocy zegarka GPS, licznika rowerowego lub po prostu smartfona. Celem jest pokazanie, w jaki sposób rezygnacja z samochodu na rzecz roweru lub biegania przekłada się na zmniejszenie emisji CO2.

Akcja Suunto Commuting Day startuje 22 września. Aby wziąć w niej udział wystarczy zainstalować aplikację Suunto i jeździć na rowerze, biegać lub chodzić z punktu A do punktu B i zapisywać w niej swoją aktywność. Co ważne, niekoniecznie trzeba korzystać z zegarków Suunto lub licznika rowerowego Hammerhead. Trasy można rejestrować również przy użyciu smartfona.

Przy pierwszym uruchomieniu aktywności związanej z dojazdami użytkownik będzie mógł aktywować automatyczne  oznaczanie oznaczanie takich treningów tagiem „dojazdy”. Aplikacja Suunto może w ten sposób wyróżniać trasy w jedną stronę, które rozpoczynają się i kończą w odległości co najmniej 500 metrów od miejsca startu.

Więcej ruchu, mniej CO2

Zmniejszone emisje CO2 dla pojedynczej aktywności zostaną pokazane w podsumowaniu treningu, a nowy widżet dojazdów na stronie głównej aplikacji pokaże miesięczną sumę zaoszczędzonego CO2. Po całej akcji Suunto pokaże, ile łącznie emisji CO2 udało się zatrzymać dzięki zaangażowaniu uczestników.

Według Europejskiej Agencji Środowiska około 1/4 całkowitej emisji CO2 w UE w 2019 roku pochodziło z sektora transportu, z czego 71,7% z transportu drogowego.

Suunto to fiński producent zegarków GPS. Obecnie ponad 90% produktów jest wytwarzanych w fabryce w Vantaa w Finlandii. Od 2021 roku jej siedziba główna oraz fabryka korzystają w 100% z energii odnawialnej.

– Podejście Suunto do zrównoważonego rozwoju polega również na zwiększeniu pozytywnych efektów, a nie tylko na zmniejszeniu negatywnych. Dążymy do tego, aby postępować ostrożnie i być źródłem dobra – mówi Ang Laiho, Brand Manager w firmie Suunto.

Źródło: Suunto. red

fot. Depositphotos.pl