Adam Kszczot w „Biegowych Podcastach”: Bałem się marzyć, żeby zostać mistrzem

– Na początku czułem się gorszy. Kiedy przeprowadziłem się do Łodzi było mi trudno. Myślałem sobie: „ja taki wieśniak, chłopak z małej wioseczki, gdzie ja tu się nadaję?”. Po wielu latach zrozumiałem jak wielką przewagę uzyskałem nad rówieśnikami, którzy wychowywali się w dużo większym komforcie. Większość została w tyle. Gdyby tylko dać odpowiednie narzędzia psychologiczne tym wszystkim ludziom, którzy mieli trudniej na początku, to mógłby to być prawdziwy „gamechanger”. Niestety, my społecznie nie jesteśmy przygotowani, żeby się wybijać i sięgać szczytów – mówił w kolejnych odcinku „Biegowych Podcastów” Adam Kszczot, legenda RKS Łódź i polskich biegów.

Posłuchaj podcastu:

Jest jednym z najwybitniejszych polskich biegaczy w historii. To m.in. dwukrotny wicemistrz świata, mistrz świata w hali, potrójny mistrz Europy na dystansie 800 metrów. Niedawno ogłosił zakończenie kariery. W szczerej i inspirującej rozmowie z Damianem Bąbolem, Adam Kszczot podsumował swoją niezwykłą sportową drogę.

Urodził się 33 lata temu w Opocznie. Inżynier z wykształcenia, umysł ścisły, wychowany na wsi. Medale, zwycięstwa i fantastyczny styl na bieżni – to wszystko sprawiło, że okrzyknięto go „Profesorem”. W „Biegowych Podcastach” opowiedział, jak radził sobie z byciem na szczycie i jak znosił porażki oraz zdradził czy zamieniłby wszystkie swoje medale i sukcesy na jeden złoty medal olimpijski.

Jeszcze w trakcie kariery spełniał się również w biznesie. Jako fan amerykańskiej motoryzacji razem ze szwagrem sprowadzał samochody ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie spełnia się w roli mówcy motywacyjnego, a także specjalizuje się w przedsiębiorstwie z dziedziny… elektroenergetyki. Poza tym niedawno dołączył do zespołu portalu bieganie.pl

Jak to wszystko można było połączyć z katorżniczymi treningami na bieżni? Jak budować pewność siebie? Jak motywować się do biegania? I kiedy w końcu w końcu przebiegnie pierwszy maraton? Przypomnieliśmy jego słowa sprzed kilku lat, kiedy zadeklarował, że będzie chciał pokonać królewski dystans w czasie poniżej 2 godzin i 30 minut.

No i wreszcie! Skoro jest łodzianinem to jakiemu klubowi piłkarskiemu bardziej kibicuje: Widzewowi czy ŁKS? Na te pytania i wiele innych opowiedział w kolejnym odcinku „Biegowych Podcastów”. Serdecznie zapraszamy!

Od biegaczy dla biegaczy

„Biegowe Podcasty” to cykl rozmów z ciekawymi gośćmi – ekspertami, sportowcami, organizatorami imprez biegowych.  Rozmawiamy z nimi na tematy, które interesują biegową społeczność – o wydarzeniach, produktach, sprzęcie i trendach. Zachęcamy do słuchania naszych audycji, które są przygotowywane przez biegaczy dla biegaczy.

Gospodarzem „Biegowych Podcastów” jest Damian Bąbol, dziennikarz sportowy, prezenter. Był korespondentem Sport.pl m.in. podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata, mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, Turnieju Czterech Skoczni. Współautor książki z Władysławem Kozakiewiczem „Bądź Kozakiem i dbaj o siebie”.  Współtworzył portal i akcję społeczną Polska Biega.

Specjalizuje się w prowadzeniu sportowych  imprez m.in. Enea Ironman Gdynia Poland, Red Bull 400 Zakopane, Maraton Warszawski, Piknik Olimpijski – Strefa Bridgestone, Targi FIWE – Strefa Olimp Sport Nutrition.

Startował w Łodzi, Amsterdamie, Nowym Jorku i Barcelonie. Najszybciej pokonał królewski dystans w stolicy Katalonii, gdzie uzyskał czas 3 godziny, 30 minut i 46 sekund.

„Biegowe Podcasty” można słuchać m.in. w SpotifyDeezerApple PodcastsGoogle PodcastsCastbox.

red