Sobota z Kids Run na stadionie AWF Warszawa. Sportowy piknik dla całych rodzin

W sobotę, 10 września na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie przy ulicy Marymonckiej 34 odbędzie się Kids Run, sportowy piknik dla całych rodzin. W programie wydarzenia m.in. biegi dla dzieci i młodzieży oraz gry zabawy. Do startu w zawodach szykuje się ponad 500 dzieci.

W konkurencjach biegowych mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku 1-14 lat. Zawody rozgrywane będą na lekkoatletycznej bieżni stadionu AWF w Warszawie. Początek imprezy o godzinie 9:00. Pierwsza seria wystartuje o godzinie 9:15, a ostatnia zaplanowana została na godzinę 13:20.

Starty uczestników od lat odbywają się na różnych dystansach, dopasowanych do każdej kategorii wiekowej, z podziałem na dziewczynki i chłopców. Najmłodsi – urodzeni w latach 2017-2020 – pokonują 100 m, a dzieci w wieku 5-6 lat mierzą się z dystansem 200 m. Starsze dzieci (roczniki 2010-2014) biegają jedno okrążenie (400 m), a młodzież w wieku 13-14 lat rywalizuje na dwóch pętlach (800 m). Każdy uczestnik na mecie otrzyma unikatowy medal w kształcie geparda.

Zapisy również w dniu zawodów

Na liście startowej znajduje się już ponad 500 młodych adeptów biegania. Internetowe zapisy na warszawski Kids Run trwają do 7 września na stronie kidsrun.zapisy.org. Wpisowe kosztuje 35,99 złotych.

– Jeśli ktoś przegapi internetowe zapisy, nic straconego. Można zgłosić dziecko również na miejscu, w biurze zawodów zlokalizowanym na stadionie AWF. Cieszymy się bardzo na spotkanie z dzieciakami i całymi rodzinami, dla których przygotowujemy masę atrakcji – mówi Tomasz Makowski, dyrektor Kids Run.

Zawodom będzie towarzyszył rodzinny piknik sportowy, którego uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w różnych konkurencjach tj. tenis, gimnastyka, piłka nożna, siatkówka, sztuki walki, strzelanie z łuku, tenis, konkurencje sprawnościowe, zręcznościowe i rzutowe.

Jedna ze stacji będzie wspierana przez firmę EPSON, partnera cyklu. Będzie można sprawdzić się tam w sprincie i zmierzyć z rekordem Usaina Bolta, zrobić sobie zdjęcie makietą tego legendarnego sportowca oraz wydrukować pamiątkowe fotografie. Dodatkowo będą organizowane konkursy z nagrodami w postaci drukarki Ecotank i opasek sportowych.

– Zaplanowaliśmy kilkanaście stacji, których przejście będziemy nagradzać stemplami. Komplet pieczątek na specjalnym bileciku będzie można wymienić na nagrodę, która będzie do odebrania w Sklepiku Kids Run na murawie stadionu – informuje Makowski.

Kids Run to cykl imprez sportowych dla całych rodzin, rozgrywany od 2014 roku. W ciągu 8 lat w zawodach wystartowało ponad 20 tysięcy uczestników.

Źródło: Kids Run