Udany finał sezonu Kids Run w Poznaniu. Ponad 6,5 tysiąca uczestników w cyklu

W sobotę, 17 września na stadionie POSiR Golęcin w Poznaniu odbył się dziesiąty i jednocześnie finałowy mityng 9. edycji Kids Run. Impreza tradycyjnie miała formułę sportowego pikniku. Wzięło w nim udział około 2 tysiące osób, w tym ponad 700 młodych adeptów biegania. 

Nie tylko bieganie

Kids Run to nie tylko zawody biegowe dla dzieci i młodzieży, ale także sportowy piknik dla całych rodzin. Uczestnicy sobotniego mityngu na Golęcinie mogli aktywnie spędzić czas i dobrze się bawić, przechodząc przez kilkanaście sportowych stacji.

Na stadionie POSiR zagościły takie dyscypliny, jak: piłka nożna, koszykówka, tenis, aikido, jazda na rolkach i strzelanie z łuku. Nie zabrakło też zabaw zręcznościowych, slalomów czy toru przeszkód. Dodatkową motywacją dla dzieci było zbieranie pieczątek, które otrzymywały po przejściu każdej stacji. Uzbierany komplet stempli był nagradzany opaską.

Głównym punktem imprezy były jednak zawody biegowe dla dzieci i młodzieży w wieku od 1 do 14 lat.  Każdy po przekroczeniu linii mety otrzymał pamiątkowy medal w kształcie geparda. Ponadto w ośmiu kategoriach wiekowych nagrodzeni zostali najszybsi biegacze.

Fantastyczny sezon

Kids Run w Poznaniu zakończył kolejny, dziewiąty już sezon. W 10 imprezach w całej Polsce (Szczecin, Kraków, Katowice, Wrocław, Zielona Góra, Bydgoszcz, Gdańsk, Warszawa, Łódź, Poznań) wystartowało co najmniej 6,5 tysiąca uczestników.

– To był fantastyczny sezon. Za nami dziesięć wydarzeń, każde z nich na swój sposób wyjątkowe. Miliony dziecięcych uśmiechów i cała masa pozytywnych emocji. Kids Run to sportowe pikniki dla całych rodzin, dlatego szacuję, że w tym roku na naszych imprezach łącznie bawiło się grubo ponad 15 tysięcy osób – mówi Tomasz Makowski, dyrektor Kids Run. – Sukces Kids Run nie byłby możliwy bez zaangażowania 150-osobowego zespołu i wolontariuszy oraz poczucia, że to co robimy ma sens. Dziękuję wszystkim, którzy kibicują, wspierają oraz uczestniczą w tym projekcie – dodał.

red

fot. M. Maj