Zapisy i po zapisach. 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton wyprzedany!

13 tysięcy  pakietów startowych wrocławskiego półmaratonu ponownie znalazło nabywców w ciągu kilkunastu dni. Sprzedaż całości zajęła dokładnie 17 dni – rozpoczęła się, zgodnie z tradycją, w noc sylwestrową. Najwyższe, rekordowe tempo zapisów odnotowano podczas pierwszej doby: 1 stycznia zapisało się około 7 tysięcy osób! Oznacza to, że ponad połowa całej puli znalazła nabywców w ciągu 24 godzin, a niemal 300 osób otrzymywało numer startowy co godzinę. 

Jak co roku bardzo nam miło, że zainteresowanie wrocławskim półmaratonem nie maleje, a wręcz przeciwnie, zwiększa się – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu.

Organizatorzy zapowiadają, że tegoroczna edycja wrocławskiego półmaratonu będzie zupełnie wyjątkowa. Po raz pierwszy w historii wszyscy uczestnicy przebiegną przez wnętrze Hali Stulecia, zabytku wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy obdarzają nas zaufaniem i chcą przyjechać do Stolicy Dolnego Śląska i na malowniczej trasie mierzyć się z dystansem 21 097,5 metra. Cieszymy się też, że sporą popularnością cieszy się akcja #zróbzemnąpołówkę, w które znane wrocławskie postaci ze świata sportu, kultury i osoby zarządzające instytucjami miejskimi dzielą się ze społecznością biegową swoimi przygotowaniami. W końcu wszyscy biegacze – mniej i bardziej znani – zmierzą się z dokładnie taką samą trasą w takich samych warunkach – dodaje Gęstwa.

Do tego, podobnie jak w minionych latach, przy trasie zostaną ustawione punkty z nagłośnieniem – czerwcowy półmaraton odbędzie się w rockowej stylistyce.

8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton odbędzie się 20 czerwca, punktualnie o 22:00 biegacze wyruszą w trasę ze Stadionu Olimpijskiego.

mat pras.