W niedzielę 1,5 tysiąca firm pobiegnie dla potrzebujących

11. edycja charytatywnego Poland Business Run już w najbliższą niedzielę, 4 września. Na liście startowej jest ponad 32 tysięcy biegaczy, spośród których 9 tysięcy zmierzy się w zawodach w Krakowie, a reszta w wirtualnej rywalizacji po samodzielnie wybranej trasie. Każdy uczestnik sztafety, bez względu na wybraną formułę, pokona dystans 4 km i pomoże potrzebującym.

Poland Business Run wystartuje na rzecz osób z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii. Dla beneficjentów z całej Polski pobiegną biegacze reprezentujący firmy i korporacje, połączeni w 5-osobowe drużyny.

– Biegamy po to, żeby pomagać, żeby się dobrze bawić, integrować z zespołem, ale też po to, żeby zadbać o swoje zdrowie i aktywnie spędzić czas – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – Bez względu na motywację naszych biegaczy jesteśmy im ogromnie wdzięczni za tak liczny udział. To dzięki uczestnikom, a także naszym sponsorom i partnerom, możemy skierować pomoc do kolejnych osób, które miały mniej szczęścia niż my – dodaje organizatorka.

Wsparcie trafi m.in. do 34-letniej Agnieszki z Krakowa, która w 2021 r., będąc w ciąży, zachorowała na raka piersi i potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji po mastektomii. Rehabilitację otrzyma także 70-letni Mirosław z Olkusza, który po amputacji nogi musi nauczyć się chodzić o protezie. Z kolei 23-letni Kamil z małopolskiej Trzebini i 19-letnia Weronika z Mikołowa na Śląsku uzyskają dofinansowania do sportowych protez nóg, które pomogą im realizować pasje. Łącznie wsparcie otrzyma przynajmniej 100 beneficjentów z całego kraju.

Bieg w Krakowie

Tradycyjne zawody Poland Business Run odbędą się w Krakowie pierwszy raz od 2019 r. Dwie ostatnie edycje przeprowadzono wirtualnie ze względu na pandemię. Biegacze, którzy wykupili pakiety startowe na bieg na krakowskich Błoniach, 4 września zmierzą się w sztafecie 5×4 km. Jest ich prawie 9 tysięcy i dlatego start został podzielony na dwie rundy: o godz. 10:00 i 13:30. Bieg rozpoczną na deptaku al. Focha, na wysokości Hali Cracovii, a trasa będzie prowadziła wokół Błoń i przez Park Jordana. W miasteczku biegowym na uczestników i kibiców będą czekały food trucki oraz strefa atrakcji dla dzieci.

Rywalizacja wirtualna

Uczestnicy wirtualnego Poland Business Run swój 4-kilometrowy odcinek mogą pokonać na samodzielnie wytyczonej trasie, co pozwoliło na dołączenie do wydarzenia zagranicznym oddziałom firm. Drużyny wystartują m.in. w Stanach Zjednoczonych, Malezji, Chinach, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Holandii czy Belgii.

Bez względu na wybraną lokalizację, trasę biegu należy pokonać 4 września do godz. 20:00, a uzyskany czas zarejestrować za pomocą dowolnej aplikacji sportowej z funkcją GPS i uwiecznić, robiąc zrzut ekranu. Po ukończonym biegu swój wynik wystarczy przesłać poprzez aplikację Poland Business Run lub stronę www organizatora. Warto pamiętać, że opcja „Dodaj wynik” pojawi się dopiero w dniu wydarzenia.

Pomagam Bardziej

Również osoby, które nie biorą udziału w zawodach, mogą pomóc podopiecznym Fundacji. Do godz. 12:00 dnia 4 września trwa akcja „Pomagam Bardziej”, w ramach której każdy może przekazać darowiznę. Wystarczy wejść na stronę: www.polandbusinessrun.pl/pl/teams i przelać dowolną kwotę za pośrednictwem „konta” jednej z drużyn zapisanych na bieg.

Źródło: Poland Business Run