Wystrzałowy debiut BulletRun we Włocławku

W niedzielę, 18 września we Włocławku odbył się bieg przeszkodowy BulletRun, który zgromadził ponad 150 uczestników. Przeszkody i wymagające trasy Military i Sporty pokonywali dorośli, a dzieci i młodzież zmierzyły się z biegami w formułach Mini i Kids. Były to pierwsze zawody OCR w województwie kujawsko-pomorskim.

Wyjątkowe trasy i trofeum

Trasy BulletRun prowadziły przez odcinki terenowe i wodne, a zawodnicy mierzyli się z przeszkodami o różnym stopniu trudności, które weryfikowały m.in. ich zwinność, zręczność i wytrzymałość. Ostatni kilometr w formułach dla dorosłych uczestnicy pokonywali z obciążeniem w postaci 4-kilogramowego betonowego odlewu o kształcie pocisku. Po minięciu linii mety zlokalizowanej w okolicy włocławskiej Hali Sportowej OSiR każdy zawodnik mógł zabrać tę przeszkodę do domu jako swoje trofuem.

– Ten betonowy pocisk to wizytówka naszej imprezy. Cieszymy się, że wczoraj kolejni zawodnicy wywalczyli te wyjątkowe trofea, które można ustawić w jakimś honorowym miejscu w domu lub w biurze. Będą przypominać o tym, że limity i ograniczenia są tylko w naszej głowie. Uczestnicy BulletRun we Włocławku zaprezentowali iście wystrzałową formę – komentuje Paweł Sala, dyrektor zawodów.

W rywalizacji na trasie Military najlepszy okazał się Przemysław Mikulewicz. Biegacz z Włocławka pokonał 12 km i ponad 20 przeszkód w czasie 49:15. Drugie miejsce zajął Artur Grabarz (54:08), a trzecie Arkadiusz Kotala (55:16). Wśród kobiet wygrała Magdalena Smykowska (1:05:16) przed Martą Gwizdalską (1:22:13) i Katarzyną Morawską (1:37:49).

Natomiast w biegu w formule Sporty z dystansem 6 km i ponad 12 przeszkodami najszybciej uporał się Dawid Włodarczyk (29:04). Wyprzedził kolejnego na mecie Patryka Kępistego (30:46) a także Michała Madalińskiego, który zajął trzecie miejsce (35:28). Najszybszą kobietą na krótszej trasie okazała się Patrycja Teska (35:59), a na kolejnych lokatach uplasowały się Ola Szojda (47:42) i Marzena Lewandowska (50:50).

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody z rąk wiceprezydent Włocławka Moniki Jabłońskiej oraz przewodniczącego Rady Miasta Krystiana Łuczaka.

Od małego na całego

Dzieci i młodzież szalały na specjalnie przygotowanych dla nich torach przeszkód w formułach Mini i Kids. Nie brakowało uśmiechów i radości, a także atrakcyjnych nagród dla zwycięzców w formule Elite.

BulletRun był pierwszym w historii biegiem przeszkodowym zorganizowanym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Było to zadnie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Włocławek.