32. Bieg Niepodległości. Biało-czerwona fala znów zaleje Warszawę

Jaką koszulkę wybrać? Białą czy czerwoną? To tradycyjny dylemat biegaczy przed startem w stołecznym Biegu Niepodległości. Nie inaczej jest w tym roku. Na liście startowej zawodów, które obędą się 11 listopada jest już prawie 6 tysięcy osób.

Tradycyjnie biało-czerwono

Organizatorzy z Fundacji Maratonu Warszawskiego i Stołecznego Centrum Sportu „Aktywna Warszawa” przygotowali dla uczestników koszulki techniczne w narodowych barwach. Biegacze mogą sami zdecydować, który z kolorów flagi będą reprezentowali podczas biegu. Zaprezentowany wzór tegorocznej koszulki jest prosty, elegancki i symboliczny.

W jej centralnej części znajduje się złożony z figur geometrycznych wizerunek orła w koronie. Dopełnienie motywu stanowią nazwa biegu oraz numer edycji, które nadają koszulce pamiątkowy wymiar.

Tegoroczną koszulkę uczestnicy mogą zamówić podczas rejestracji na bieg lub dokupić w cenie 39 złotych, korzystając ze swojego panelu biegacza, jeśli są już zapisani.

Bez względu na to, czy uczestnicy zdecydują się na zakup oficjalnej koszulki 32. Biegu Niepodległości, założą koszulkę z poprzedniej edycji czy też wybiorą dowolny t-shirt ze swojej szafy, powinni pamiętać o utrzymaniu biało-czerwonej kolorystyki.

Szybka trasa, niezwykła atmosfera

Start i meta biegu tak jak w ubiegłych latach będą znajdować się na Alei Jana Pawła II na wysokości ul. Stawki. Zawodnicy będą przemieszczać się właśnie Aleją Jana Pawła II w kierunku południowym do Alei Niepodległości. Nawrót dla dystansu 10 km nastąpi na wysokości ul. Rakowieckiej. Do pokonania zostanie wtedy już tylko dystans przebyty dotychczas, jedynie w przeciwnym kierunku.

– Dziesięć kilometrów to idealny dystans zarówno dla zaawansowanych, jak i okazjonalnie biegających zawodników. 32. Bieg Niepodległości jest ze wszech miar wyjątkowy. Stoi za tym nie tylko szybka, płaska trasa, ale przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera biegu oraz wspólna idea celebracji Święta Niepodległości przyświecająca wszystkim uczestnikom – podkreślają organizatorzy.

fot. depositphotos.com

Zapisy na 32. Bieg Niepodległości trwają na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com. W biegu może wziąć udział każdy w dobrym stanie zdrowia, kto w dniu  zawodów ma ukończone 15 lat. Aktualnie pakiet startowy bez koszulki kosztuje 90 złotych.

11-ego biegamy od małego

Oprócz biegu na dystansie 10 kilometrów w programie tegorocznej imprezy są również zawody nordic walking na 6,5 kilometra, a dzieci w wieku od 10 do 14 lat pobiegną w Mili Niepodległości na symbolicznym dystansie 1918 metrów.

Start oraz meta tego wyścigu tradycyjnie będą znajdować się na Alei Jana Pawła II na wysokości ul. Stawki. Mila Niepodległości to nie tylko świetna przygoda, ale także okazja do nauki patriotyzmu i sportowego współzawodnictwa.

Na bieg można zapisać dzieci korzystając ze strony rejestracji. Koszt uczestnictwa wynosi 39 zł. Uczestnicy Mili Niepodległości również mają możliwość dodania do swojego pakietu koszulki technicznej w kolorze czerwonym lub białym.

Kiedy odbiór pakietów startowych?

Pakiet startowy na 32. Bieg Niepodległości oraz biegi towarzyszące będzie można odebrać w Biurze Zawodów zlokalizowanym w CH Arkadia przy ul. Jana Pawła II 82 w Warszawie w dniach 8-10 listopada w godzinach od 12:00 do 20:00. W dniu biegu, w godzinach od 8:00 do 10:00 biuro zawodów będzie czynne wyłącznie dla uczestników spoza Warszawy, którzy wcześniej opłacili swój start.

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski