Salomon uruchamia biegową ligę w aplikacji Strava. Można punktować dla Polski

Salomon uruchomił drugą edycję bezpłatnego wirtualnego wyzwania Nation Running League. Aby wziąć w nim udział należy zainstalować aplikację mobilną Strava i w ciągu 4 tygodni pokonać łącznie co najmniej dystans maratonu. Można zrobić to na raz, lub w ratach. Wszystkie wyniki uzyskane przez Polaków zasilą konto naszego kraju w międzynarodowej rywalizacji.

W zeszłym roku Polacy rozbili bank. W wyzwaniu wzięło  udział ponad 106 tysięcy biegaczy z całego kraju. Każdy z nich w ciągu 4 tygodni pokonał średnio dystans 112,5km. Biało-Czerwoni spektakularnie wygrali pierwszą edycję Salomon Nation Running League wyprzedzając m.in. Finlandię, Szwajcarię, Francję, Niemcy czy USA. Czy w tym roku uda nam się obronić tytuł najbardziej rozbieganego kraju na świecie?

Każdy bieg i każdy kilometr się liczy

Zabawa jest całkowicie bezpłatna. Wystarczy w aplikacji Strava dołączyć do wyzwania Salomon Nation Running League i ruszyć na biegowe trasy.

– Każdy przebyty kilometr, będzie zliczał się w rywalizacji. Wspomniany limit 42,195km / 4 tygodnie to oczywiście wymagane minimum. Ale im więcej kilometrów zbierzemy, tym lepiej – podkreślają organizatorzy.

Akcja ruszyła 1 października, a zakończy się 31 października 2022 roku. A zatem przed nami jeszcze prawie miesiąc zaciętej rywalizacji. Biegacze, którzy dołączą do klubu Salomon Running Club w aplikacji Strava będą otrzymywać cotygodniowe aktualizacje dotyczące wyzwania i tego, które kraje są w czołówce stawki.

Salomon szykuje nagrody

Salomon przygotował atrakcyjne nagrody dla wszystkich, którzy zaangażują się w akcję. Każdy, kto przebiegnie dystans maratoński w przeciągu 4 tygodni, otrzyma voucher ze zniżką 20% do wykorzystania na stronie salomon.com lub w firmowym sklepie marki Salomon w Krakowie. Po ukończeniu wyzwania, każdy będzie mógł dołączyć do biegowego konkursu, w którym do wygrania będzie kompletny strój biegowy marki Salomon.

Aplikacja Strava dostępna jest na urządzenia z systemem Android i Apple. Można bezpłatnie pobrać ją ze Sklepu Play i App Store.

Źródło: Salomon