Trwają zapisy na stołeczny 32. Bieg Niepodległości

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa 11 listopada w Warszawie znów odbędzie się Bieg Niepodległości. Trasa o długości 10 km tradycyjnie prowadzić będzie Aleją Jana Pawła II z nawrotką przy ulicy Rakowieckiej i finiszem na wysokości ulicy Stawki. Jak informują organiztorzy, po dwóch dniach od uruchomienia zapisów swoich posiadaczy ma już ponad 3 tysiące numerów startowych. 

Dla wielu biegaczy udział w Biegu Niepodległości to obowiązkowy punkt w kalendarzu. Stolica przyciąga zawodników z całej Polski nie tylko swoją lokalizacją, ale również patriotyczną atmosferą biegu, szybką trasą i wyjątkową oprawą. W uzyskiwaniu dobrych wyników biegaczom pomogą pacemkerzy prowadzący na czasy  40:00, 42:30, 45:00, 47:30, 50:00, 52:30, 55:00, 57:30 i 60:00.

– Impreza jest pełna symboliki – start biegu nastąpi tradycyjnie o godz. 11:11. Zanim wyruszymy na trasę, wspólnie odśpiewamy hymn Polski, a na starcie utworzymy wielotysięczną biało-czerwoną flagę – zapowiadają organizatorzy.

Start i meta biegu tak jak w ubiegłych latach będzie znajdować się na Alei Jana Pawła II na wysokości ul. Stawki. Zawodnicy będą przemieszczać się właśnie Aleją Jana Pawła II w kierunku południowym do Alei Niepodległości. Nawrót dla dystansu 10 km nastąpi na wysokości ul. Rakowieckiej i… do pokonania zostanie już tylko dystans przebyty dotychczas, jedynie w przeciwnym kierunku.

Numery startowe szybko znikają

Zapisy na 32. Bieg Niepodległości trwają na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com. W biegu może wziąć udział każdy w dobrym stanie zdrowia, kto w dniu  zawodów ma ukończone 15 lat.

Aktualnie pakiet startowy bez koszulki kosztuje 80 złotych. Gdy liczba nadanych numerów przekroczy 4 tysiące, cena wpisowego wzrośnie o 10 złotych. Biegacze, którzy przed 7 listopada wykupią pakiety z puli powyżej 5 tysięcy zapłacą 90 złotych, a po tym terminie opłata będzie wynosić 99 złotych. W pakiecie podstawowym nie ma koszulki technicznej, ale można ją dokupić za 39 złotych.

– Koszulki dostępne będą w dwóch kolorach, do wyboru: biała lub czerwona. Pamiętaj, że pula koszulek jest ograniczona. Jeżeli nie potrzebujesz nowej koszulki – koniecznie załóż na bieg swoją ulubioną w jednym z kolorów flagi narodowej – apelują organizatorzy.

Pakiety startowe będą wydawane w Biurze Zawodów, które będzie czynne w dniach 8-10 listopada w Centrum Handlowym Westfield Arkadia. Godziny pracy biura to 12:00 – 20:00. Uczestnicy spoza Warszawy będą mogli odbierać swoje numery również w niedzielę, w dniu biegu w godzinach 8:00 – 10:30.

Zabiegają o pamięć

Bieg Niepodległości należy do Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”, do której zaliczane są również Bieg Konstytucji 3 Maja i Bieg Powstania Warszawskiego. Za organizację wszystkich wydarzeń w cyklu odpowiada Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa i Fundacja Maraton Warszawski.

red

fot. w nagłówku Depositphotos.com