Warszawa pobiegła po raz czternasty

Prawie 4 tysiące uczestników zgromadziła wczorajsza, 14. edycja Biegnij Warszawo. Pokonywali 10-kilometrową trasę w centrum stolicy. Najszybciej z tym zadaniem poradzili sobie Mariusz Giżyński i Iwona Bernardelli.

Warszawski bieg wystartował w samo południe. W rywalizacji mężczyzn od razu mocne tempo narzucił Mariusz Giżyński, które utrzymać w stanie był jedynie Maciej Badurek. W końcówce jednak zaczęła zaznaczać się przewaga „Giży”, który ostatecznie wygrał bieg z wynikiem 31:31.

Tym samym powtórzył sukces z 2019 roku, gdy również do mety Biegnij Warszawo dotarł jak pierwszy. Maciej Badurek zajął drugie miejsce z wynikiem 32:03, a podium uzupełnił Mikołaj Skibiński (32:29).

Wśród kobiet zdecydowaną faworytką zawodów była Iwona Bernardelli, która z tej roli wywiązała się znakomicie. Prowadziła od początku do końca i finiszowała z czasem 34:30. Na kolejnych miejscach uplasowały się Dominika Stelmach (35:56) i Weronika Brzuchalska (37:32).